Hem öğreniyorlar hem para kazanıyorlar

İnegöl Halk Eğitim Merkezi’nde (HEM) açılan kuaförlük kursuna katılan kursiyerler, hem kuaförlük mesleğini öğreniyor hem de para kazanıyorlar. İnegöl Halk Eğitimi Merkezi binasında 3 grup halinde kuaförlük kursu veriliyor.

Hem öğreniyorlar hem para kazanıyorlar

Kursiyerleri ziyaret eden HEM Müdürü Burhanettin Özdemir, “5 hafta süren eğitimlerde, değişik saç yapımı, boyama, cilt bakımı konusunda kursiyerlerimiz ilçe halkımıza da hizmet vermekteler. İlçe halkımıza bu hizmet piyasaya göre daha ucuza sunuluyor. Bu kursumuzdan elde edilen gelir ise, Aile Birliği’ne gelir olarak kaydediliyor. Kursiyerlerimiz hem burada bir meslek öğreniyorlar hem de para kazanmış oluyorlar” dedi.

Kuaförlük kursuna ilginin her geçen gün arttığını ifade eden Özdemir, “Huzur Mahallesi’nde de bayanlara yönelik kuaförlük kursumuz var. Daha önce Gündüzlü Mahallesi’nde bu kursumuzu açmıştık. Şimdi ise, merkezimiz haricinde Huzur Mahallesi’nde açtık ve ilgi oldukça güzel” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X