Her sabah bir elma hayat kurtarıyor!

Her sabah bir tane elma tüketmek vücutta öyle mucizeler yaratıyor ki… İçerisinde A, B6, C ve E vitaminleri bulunan elmanın inanılmaz faydaları…

Her sabah bir elma hayat kurtarıyor!

Bağışıklık sistemini güçlendiren elma, her gün bir tane yiyerek vücudunuzun ihtiyacı olan vitaminleri karşılıyor. Dünya genelinde sıklıkla tüketilen meyveler arasında olan elma, içerdiği besin ve vitaminler sayesinde vücudun güçlenmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda çeşitli potasyum ve mineralleri içeren elma her güne bir elma ile başlamanızı tavsiye ediyoruz…

Elmanın içerdiği vitaminler ve faydaları şöyle:

C vitamini

Elma önemli bir C vitamini kaynağıdır. Güçlü bir antioksidan olan C vitamini, hücreleri yeniler ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle kış aylarında vücudu enfeksiyonlara karşı korur. Vücudun üretemediği bir vitamindir, besinler yoluyla alınmalıdır.

K vitamini

Kanın pıhtılaşmasını sağlayan ve kemikleri güçlendiren K vitamini, sık tüketilen yeşil yapraklı sebzelerde de bulunur.

B6 vitamini

B6 vitamini vücudun proteinleri sentezleyebilmesini sağlar. Vücudun ayrıca nişasta, şeker, karbonhidratlar ile magnezyumu işleyebilmek, sinirler arasında iletişimi sağlayabilmek için B6 vitaminine ihtiyacı vardır.
 

hhh-001.jpg

A vitamini

A vitamini göz, kemik, diş ve diş eti sağlığı için gereklidir. Vücudun dokuları onarmak için kullandığı A vitamini antioksidandır, hücreleri yeniler. Enfeksiyonlarla mücadelede önemli rol oynar.

E vitamini

E vitamini de güçlü bir antioksidandır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Sağlıklı saç, cilt ve tırnaklar için de E vitamini gereklidir.  

Elmanın 8 faydası!

Elmanın çok sayıda hastalığı yenmede çok etkili rol oynadığı bilim adamları tarafından ispatlanmıştır.

Zayıflamak için idealdir. 1 elmada sadece 50 kalori vardır. İçerdiği “petkin” maddesinden dolayı “doyurucu olma özelliği” vardır. Düşük kalorili olduğundan, kilo aldırmadan doymanızı sağlar.

Öğle yemeği yemeden önce yenilen bir elma, bağırsaktaki bakteri oluşumu engeller ve kabızlığı önler.

C vitamini barındırdığından bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklardan korur.

Yemekten sonra yenildiğinde, dişlerin arasını temizlemiş olur ve dişlerinizi korur.

LDL(kötü) kolesterolü düşürür. Kolesterol probleminize de iyi gelir.

Kalp için oldukça faydalıdır ve kalbi korur.

Kan şekerinin aniden yükselmesine engel olan “petkin” maddesini içerir.

Demir eksikliğini giderir.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X