‘Her türlü öneriyi değerlendiririz’

Anadolu Partisi Bursa İl Başkanlığı binasının açılışına katılan Genel Başkan Emine Ülker Tarhan, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

‘Her türlü öneriyi değerlendiririz’

Tarhan, ‘7 Haziran seçimlerinde başka bir partiyle ittifak yapar mısınız?’ sorusu üzerine ülkenin geleceği için her tür öneriyi değerlendirebileceklerini kaydederek, ‘Oturur konuşuruz, ama daha önce de söyledim. Medya önünde değil herkesle konuşuruz’ diye konuştu. 

Tarhan, ‘CHP’den böyle bir teklif gelirse değerlendirir misiniz?’ sorusuna ilişkin, ‘Değerlendirilir. Her şey memleket için değerlendirilir. Söz konusu vatansa gerisi teferruat. O da bir teferruat olur’ diye yanıtladı.

İmralı’ya gidecek izleme heyeti ve bu konu ile ilgili yaşanan tartışmalara da değinen Tarhan, şöyle devam etti:

‘Cumhurbaşkanın bile bu heyetten haberi yokmuş. İzleme heyeti ile ilgili daha önce akil insanlarla ilgili ne düşündüysem, ne söylediysem aynı şeyleri söylüyor ve düşünüyorum. Kullanıp atılan araçlar, enstrümanlar onlar. Seçim öncesi yapılan algı operasyonu.’

Konu hakkında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın açıklamaları ile ilgili de değerlendirmede bulunan Tarhan, ‘Yani Arınç diyor ki; Cumhurbaşkanı gerçeğe aykırı konuşuyor. Tam bir komedi. Burada aslında iyi polis, kötü polis oyunları var’ dedi

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X