Herkesin unuttuğu cinayeti bilgisayar sistemi hatırladı

Aydın’ın Köşk İlçesi’nde 2007 yılında işlenen faili meçhul bir cinayet 8 yıl aradan sonra aydınlandı.

Herkesin unuttuğu cinayeti bilgisayar sistemi hatırladı

Herkesin unuttuğu cinayeti bilgisayar sistemi hatırlayınca olayın şüphelisi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olaydan 3.5 ay sonra cinayet şüphelisi olarak gözaltına alınıp tutuklanan B.D. isimli kişinin ise masum olduğu ortaya çıktı. 

Kamuoyunda Köşk cinayeti olarak bilinen olay, 02 Ağustos 2007 günü Köşk Soğukkuyu Mahallesi Tomurcuk Sokan 27 numaralı evde meydana gelmişti. Yaz tatili olması nedeniyle eşi ile çocuklarını İzmir’e tatile gönderen ve 2008 yılında 45 yaşında olan Coşkun Kara, sabah işe gelmeyince ve telefonlara cevap vermeyince eve giden yakınları tarafından yatak odasında bıçaklanarak öldürülmüş vaziyette bulunmuştu. Polis tarafından evde yapılan incelemede şahsın 2’si derin 25 yerinden bıçaklanarak öldürüldüğü belirlenmiş ve Cumhuriyet Savcılığı ve olay yeri inceleme ekipleri tarafından evde inceleme yapılmıştı.

“İLK TUTUKLANAN KİŞİ MASUMMUŞ”

Olayla ilgili çalışma yapan polis, olaydan yaklaşık 3,5 ay sonra cinayet şüphelisi olarak aynı ilçeden B.D. isimli şahsı şüpheli olarak gözaltına almış ve şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

“HERKESİN UNUTTUĞU OLAYI BİLGİSAYAR SİSTEMİ HATIRLADI”

Aradan geçen 8 yılda, Köşk Cinayeti olarak bilinen Coşkun Kara’nın evinin yatak odasında öldürülmesi olayı tam unutulmuşken Söke ilçesinde yapılan bir kayıt esnasında bilgisayar sistemi uyarı verince Coşkun Kara dosyası yeniden açıldı. Edinilen bilgiye göre bir ruhsat başvurusu için Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne başvuran Köşk nüfusuna kayıtlı E.Y.’nin kayıt esnasında parmak izi alındı. Parmak izi bilgisayara yüklenince, kayıtları otomatik olarak tarayan bilgisayar sistemi alarm vermeye başlayınca polis hazır emniyete gelen E.Y.’yi gözaltına aldı. Sistemi inceleyen Cinayet Masası dedektifleri, sisteme yüklenen parmak izi ile 2 Ağustos 2007 günü cinayet işlenen Köşk İlçesi Soğukkuyu Mahallesi Tomurcuk Sokak 27 numaralı evde bulunan ve o zaman kime ait olduğu belirlenemeyen parmak izinin aynı olduğunu bilgisayar kayıtlarından belirledi.

İfadesine başvurulan E.Y. önce olayı itiraz edince, polis 8 yıllık dosyayı yeniden açıp Köşk ilçesinde de çalışma başlattı. Mahallede ve Coşkun Kara’nın takıldığı kıraathanede aynı ortamı paylaştığı kişilerle görüşen Cinayet Masası dedektifleri, Coşkun Kara’nın öldürülmeden 2 gün önce E.Y. ile kavga ettiği bilgisine ulaştı.

Delilerle birlikte mahkemeye sevk edilen E.Y. olaydan yaklaşık 8 yıl sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X