‘Hesap sorma değil kenetlenme zamanı’

Efsane Başkan Cavit Çağlar, Bursaspor’un kurtuluşunun birlik beraberlikten geçtiğini söyledi ve ekledi: “Hesap sorma değil kenetlenme zamanı”

‘Hesap sorma değil kenetlenme zamanı’

“3 maçta 16 gol yemek hepimizi üzdü ama el birliğiyle bu süreci atlatmalıyız” diyen Çağlar, “Evet sıkıntılarımız var ama üstesinden gelemeyeceğimiz türden değil. Yeter ki takımımıza sahip çıkalım” diye konuştu.

Yönetimi de tansiyonun düşürmesi adına genel kurul kararı almaya davet eden Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar, “Şehir bütünleşmeli. Kimin hesabı varsa sezon bitimini beklemeli. Şu an suçlu aranacak zamanda değiliz” ifadelerini kullandı. 

Bursaspor’un efsane başkanlarından Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar, üst üste farklı mağlubiyetler alarak ligde sıkıntılı bir noktaya gelen yeşil beyazlı takımının bulunduğu konumdan ancak kenetlenerek çıkabileceğini söyledi… “Gün hesap sorma değil birlik olma günü” diyerek konuşmasına devam eden Çağlar, “3 maçta 16 gol yiyen bir takımı izlemek tabii ki hepimizi üzüyor. Ancak, durumumuz hiç de iç açıcı değil. Bu nedenle önümüzde 4 kritik maçta takımımıza sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.

HERKES DERS ÇIKARMALI

Bursaspor’un tarihte böyle bir durumla hiç karşılaşmadığını dile getiren efsane Başkan Cavit Çağlar, sözlerini şöyle sürdürdü:

​“Bu şehri bu hale getirmeye kimsenin hakkı yok. Tabii ki, hesap sorulacak ama bugün değil. Herkes gelinen noktadan ders çıkarmalı. Yöneticiler, futbolcular, genel kurul üyeleri, taraftarlar umarım gerekli mesajı alırlar. El birliği ile zorlu süreci atlatmalıyız. Kulübünü seven herkes kalan 4 maçta üzerine düşen ne varsa yapmalı.”

YENİ EKİP YAPAR

Yönetimi de kongre kararı almaya davet eden Çağlar, “İlk olarak ve acele şekilde genel kurul yapacaklarını duyurmalılar. Bu şekilde tansiyonu da düşürmüşler olurlar. Yönetim devam etmek isterse, ona göre yeni bir ekip yapıp aday olurlar. Bunların hepsi sezon bitiminde konuşulur. Şu an tekrar belirtiyorum; şehir bütünleşmeli. Kimin hesabı varsa sezon bitimini beklemeli. Suçlu aranacak zamanda değiliz” diye konuştu…

DAHA ÖNCE YENMEDİK Mİ?

Camiada panik havası olmaması gerektiğini de vurgulayan Cavit Çağlar, “Evet sıkıntılarımız var ama üstesinden gelemeyeceğimiz türden değil. Biz büyük bir camiayız. İnanıyorum ki, bunun da üstesinden geleceğiz. Yeter ki, umutsuzluğa, karamsarlığa kapılmadan takımımızın yanında duralım. Bu hafta Beşiktaş’la oynayacağız. Daha önce Beşiktaş’ı bir çok kez yenmedik mi? Ben yine, şehrin desteğiyle kazanacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.  

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X