‘HiperKitap’ dönemi

Hiperlink firması tarafından geliştirilmiş Türkiye’nin ilk ve tek Türkçe e-kitap veritabanı “HiperKitap”, Uludağ Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından öğrenci ve akademisyenlerin hizmetine sunuldu.

‘HiperKitap’ dönemi

HiperKitap sayfasında arama kutusuna anahtar sözcük yazılarak tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, hukuktan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300’ü aşkın yayınevinin 13 binden fazla e-kitabına, atlas, sözlük ve ansiklopediye ulaşılabiliyor. Bununla birlikte önde gelen üniversitelerin akademik yayınları da HiperKitap’ta yer alıyor. 

Kullanıcılar; HiperKitap’ta bulunan e-kitapları online olarak görüntülemenin yanı sıra bilgisayarlara, android ve IOS destekli cihazlara ödünç alabiliyor. Bu olanak sayesinde Uludağ Üniversitesi camiası, internet erişimine ihtiyaç duymadan e-kitaplardan yararlanabiliyor. Okuyucular, “My library” özelliğiyle HiperKitap’ta kendi kütüphanelerini oluşturarak e-kitap sayfalarında notlar alabildiği gibi, günlük 60 sayfaya kadar çıktı alıp paylaşabiliyor, farklı formatlarda atıf verebiliyor. 

HER YERDEN ERİŞİM

Kullanıcılar aynı zamanda http://ekutuphane.uludag.edu.tr/ adresi üzerinden uludag.edu.tr uzantılı mail adresleri ile giriş yaparak da kampüs dışından ya da istedikleri her yerden ilgili e-kitaplara ve kütüphanenin abone olduğu diğer e-kaynaklara tüm mobil cihazlardan kolayca erişim sağlayabiliyor.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X