Hızlı domuz, görevlileri perişan etti

Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey Beldesi’nde sulama kanalına düşen domuz, görevlileri 4 saat boyunca peşinden koşturdu.

Hızlı domuz, görevlileri perişan etti
HABERİ PAYLAŞ

Barikatlardan atlayan, kement ve ağlardan kurtulan domuzu yakalamak mümkün olmadı. Görevlilerle domuzun mücadelesi izleyenleri güldürdü. 

Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey Beldesi’nde Devlet Su İşlerini’nin (DSİ) sulama kanalına düşen domuz bir türlü yakalanamadı. Belde sakinlerinin ihbarı üzerine Çanakkale Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü bölgeye 6 kişilik ekip sevk etti. Görevliler üreme döneminde olması nedeniyle avlanma yasağı olan domuzu yakalayarak doğaya salmak için tuzaklar kurdu. Boş olan sulama kanalına giren görevliler, sağa solan koşturan domuzu engellemek için barikat kurdu. Ancak domuz, bu barikatı aşmayı başardı. Ardından bir başka görevli, domuzu ağla yakalamaya çalıştı. Ağa giren domuz, görevliyi devirerek yine kaçtı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN…

Pes etmeyen görevliler, bu kez hem barikat hem ağ hem de kementleri aynı anda kullanmaya çalıştı. Ancak domuz, bazen barikatın üzerinden atlayarak bazen de hızını kullanarak her seferinde bu engelleri de aştı. Yaşanan mücadele esnasında bir kişinin de kolu kırıldı. Yaklaşık 4 saat süren mücadelenin galibi domuz oldu. Kanal içerisindeki su borusuna giren domuzu dışarı çıkaramayan görevliler pes etti. Hızlı domuz, girdiği kanalın içerisinde kaldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X