Hızlı tren Bursa’ya ne zaman gelecek?

AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa için planlanan projelerle ilgili Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’a ömemli açıklamalar yaptı… Yılmaz, bugünkü köşesinde Gürkan’ın çarpıcı açıklamalarına yer verdi…

Hızlı tren Bursa’ya ne zaman gelecek?

AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa için planlanan projelerle ilgili Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’a ömemli açıklamalar yaptı…

Yılmaz, bugünkü köşesinde Gürkan’ın çarpıcı açıklamalarına şu şekilde yer verdi:

Tanıdığımız için biliyoruz… AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan çalışma anlayışı olarak ortak akılla hareket etmeyi önemser. O nedenle, daha önce de aktardığımız gibi, düşünce oluşturma aşamasında kişilerden ve kurumlardan görüş alır, oluşan görüşe göre de yol haritasını belirler.

Şimdi…

Kızılay Bursa Şubesi Başkanı olarak başarıyla sürdürdüğü anlayışı siyasi makamda siyasi iktidarın yereldeki temsilcisi olarak da sürdürme kararlılığında.

Cuma günü yaptığımız sohbette bunu gördük.

Bakışı net:

“Kentin beklentilerine öncelik vereceğiz. Hizmetleri de şehir mutabakatı sağlayıp gerçekleştireceğiz. Bunu çok önemsiyoruz.”

Çağrısı şu:

“Akademik Odaları, STK’ları, iş dünyasını, kısacası Bursa’nın çıkarını kendine misyon edinen herkesi projelere katıp Bursa’nın geleceğiyle ilgili kent vizyonu ortaya çıkarmak istiyoruz.”

Ardından…

“Hedefimiz bu” dedi ve şunu söyledi:

“O bakımdan Bursa’nın yeni dönemi ve geleceği için 1/100 binlik planları çok önemsiyoruz. Bursa’nın geleceği için ortak akıl ortaya çıkarmaya çalışacağız.”

İktidar partisinin yerel temsilcisi AK Parti İl Başkanı olarak güvence verdi:

“Kamuoyunu rahatsız edecek bir şeyi neden yapalım? Kenti rahatsız edecek bir şey yapmayacağız. Şehrin beklentilerini ve gerçeklerini göz önünde bulunduracağız. Bunun için de Bursalılarla görüşüyoruz.”

Amacı da açıkladı:

“Avrupa’nın huzurlu şehirleri arasına girmiş bir şehri daha yukarı çıkarıp daha iyi hale getirmek istiyoruz.”

Bu noktada…

Önemsedikleri kent mutabakatı sağlanan projeler için siyasi yaklaşım yerine kent çıkarı doğrultusunda hareket edeceklerini tekrarlarken, “Önümüzdeki yıllar, ya da yalnızca 2023 hedefi için değil, kentin geleceği için çalışıyoruz” dedi ve şu mesajı verdi:

“Bakanımız Sayın Faruk Çelik’in söylediği gibi; sorunlarımızı torunlarımıza bırakmayacağız. Bunun için söz veriyoruz.”

 

Hızlı tren Bursa’ya mutlaka gelecek

Temeli 2012’de atılan ve hedeflenen aşamaya gelemeyen hızlı tren projesi şu sıralar muhalefetin gündeminde.

AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan bu konuda şunu söyledi:

“Hızlı tren bir realite. Bizim hükümet olarak vaadimiz. Şu da var ki, bazı jeolojik sıkıntılar yaşandı, güzergahlar değişti, maliyet 4 katına çıktı. Bu sorunları aşabilmek için gayret gösteriyoruz.”

Mesajı da şu:

“AK Parti başladığı hiçbir projeyi yarım bırakmadı. Başlanmış bir proje olan hızlı tren Bursa’ya mutlaka gelecek.”

 

Davut Gürkan: Yunuseli’nde kamu vicdanını rahatlatacak proje olacak

Bu dönem… Bursa kamuoyu Yunuseli Havaalanı arazisine ne yapılacağını ya da ne yapılmaması gerektiğini tartışıyor.

Bu konuda…

AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan’ın düşüncesi şu:

“Tartışmalar yanlış seyrediyor. Milli Emlak’a devredildiği konuşuluyor. Oysa arazi zaten Büyükşehir Belediyesi’nin değil, Milli Emlak’ındı. İçinde askeri alan da var.”

Şunu açıkladı:

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşmeye başladık. Ne yapılabileceğine dair fikirler paylaşıyoruz. Henüz ortaya çıkmış proje yok.”

Sözü…

Yunuseli Havaalanı önünde görüş açıklayan muhalefete:

“Muhalefet partilerinin yaptıklarına üzülüyorum. Gereksiz yere toplumu gerip yanlış yönlendiriyorlar. Kamuoyunu bu kadar germenin anlamı yok.”

Sözü şu:

“Kimse tedirgin olmasın. Yunuseli’nde kamu vicdanını rahatlatacak proje olacak. Şehir mutabakatını sağlayacağız.”

 

Karayolları’nda 17 proje devam ediyor

Sohbetimizde… AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan yatırımlarla ilgili değerlendirme yaparken Karayolları’na ayrı paragraf açtı:

“1993-2002 arası Karayolları projelerine 2 milyar 711 milyon lira harcama yapılmış. 2003-2020 AK Parti döneminde 9 milyar 035 milyon lira harcandı. Aradaki fark ortada.”

Şu bilgiyi verdi:

“Şu anda Bursa’da Karayolları 2 milyar 279 milyon lira tutarında 17 projeye devam ediyor.”

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın… 

HABERİ PAYLAŞ
1 adet yorum var

Bir adet yorum var

  1. Bursa hızlı tren bursa karayollarının denız yollarının tam ortasında taşımacılık yapıldığı icin hızlı trenin düşmanları tarafından engellenıyor buraya yapılan masraf sıkıntılı zamana denk geldıgı icinde agırdan alınıyor lakın insanın aklına da gelıyor kucuk ıllere yapıyorsunuzda bursa neden gerıden gelıyor unutmayalım elımızde bır Bursa vardı

Yoruma kapalıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X