Hızlı trenin altyapı inşaatı 2021’de bitiyor, doğu istasyonu raftan indi

Son dönemde Bandırma’ya uzatılması ve ihalesinin yapılmasıyla güzel haberler gelen hızlı tren için yeni gelişmeler olduğu, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın’ın soru önergesine Bakanlığın verdiği cevapla ortaya çıktı. Haberi, Ahmet Emin Yılmaz bugünkü köşesinden okuyucularıyla paylaştı…

Hızlı trenin altyapı inşaatı 2021’de bitiyor, doğu istasyonu raftan indi
HABERİ PAYLAŞ

Aslında… Bu sütunların sürekli takipçileri, özellikle de hızlı trenle ilgili gelişmeleri yakından izleyenler anımsayacaklardır.

En son…

9 Haziran 2018 günü hızlı tren istasyon yerleriyle ilgili şu bilgiye yer verdik:

Merkezde Gürsu Ovası’nda Kazıklı’da ara istasyon projede yer alıyor, ama bu istasyon bugün değil, ilerideki ihtiyaca göre yapılacak.

Son dönemde…

İhalesinden Bandırma’ya uzatılmasına kadar peş peşe güzel haberler gelen hızlı tren konusunda, istasyonlarla ilgili yeni bir gelişme daha var.

O gelişme de…

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın’ın 12 Haziran 2020 günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun cevaplandırması isteğiyle verdiği soru önergesine gelen cevapla ortaya çıktı.

Önergesinde…

Aydın, kentin büyük bir sabırla beklediği hızlı trenle ilgili şunları sordu:

“Projenin 2023’te bitirileceği haberleri doğru mu? Kesin bir tarih var mı? Son haliyle güzergah nasıl şekillendi? Trenin geçiş yolu üzerindeki yerleşim yerleri nereleri? Eksik kalan güzergahlar nereleri? Ne kadar ödenek ayrıldı, bugüne kadar harcanan meblağ ne?”

İşte…

Bu önergeye Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından cevap verildi.

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X