`Hizmet için geliyoruz`

Büyükşehir`in farkını İnegöl`de göstereceklerini ifade eden Altepe, “Hizmet için geliyoruz. Gelişme ve kalkınma birlikte olsun. Birlikte planlayalım, sorunlarını birlikte çözelim” dedi.

`Hizmet için geliyoruz`
SADULLAH ORGAN
 
İnegöl Belediyesi tarafından 30 yıllığına yap-işlet-devret yöntemiyle yaptırılan ve içerisinde işyerleri ile bir butik otelin yanı sıra, 500 araç kapasiteli 4 katlı katlı otoparkın da bulunduğu kompleks törenle hizmete açıldı.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe törende yaptığı konuşmada tesisin İnegöl’ün yaşanılabilir kent olması noktasında atılan güzel bir adım. Şehrimizin de ülkemizin de her yanı şantiye görünümünde. Hızlı bir kalkınma ve gelişme var. Aynı gelişmeleri İnegöl’de de yaşıyoruz. İnegölümüzün her alanda kalkınması ve gelişmesi bizim de konumuz olacak. Gelişme ve kalkınma birlikte olsun. Birlikte planlayalım, sorunlarını birlikte çözelim” dedi.
 
HAZIRLIKLARIMIZI YAPTIK
 
Büyükşehir ile birlikte yeni bir dönemin başladığının altını çizen Altepe, İnegöl’de ticaretin, tarımın, sanayinin ve mobilyanın gelişmesinin turizmin gelişmesi birlikte olacağını dile getiren Başkan Altepe, “Bu konuda hazırlıklarımızı yaptık. Yavaş yavaş bu konuda imalatlara da başlıyoruz. Gerçekten büyükşehrin farkını İnegöl’de göstereceğiz. Hizmet için geliyoruz. Buradan aldığımız desteğin kat kat fazlasını İnegöl’e kazandırmak için geliyoruz. Bizler de bu kalkınma da İnegöl’e önemli bir ivme katmış olacağız” diye konuştu.
 
OTOPARK SORUNUNA NEŞTER
 
İnegöl şehir merkezindeki otopark ihtiyacını göz önüne alındığında ilçe merkezindeki otopark sorununun büyük ölçüde çözüleceğini belirten İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, 4 bin 600 metrekare alana sahip 4 katlı binada 8 işyeri ile 2. ve 3. katında ise 30 yataklı bir otel bulunduğunu kaydetti.
 
Tesis ile ilgili bilgiler de aktaran Başkan Alinur Aktaş, “Trafik sorunu minimuma indirmek için uygulamaya aldığımız Trafik Master Planıyla bilim ve teknoloji ışığında daha ekonomik, daha uygulanabilir ve daha etkili çözümler elde etmek adına çalışmalar gerçekleştirdik. Katlı otoparkımız özellikle de merkezdeki yoğun otopark sorununa neşter vuracak” dedi.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “İnegöl için ne yapsak az. Bursa Türkiye’ye 26 dalda örnek. Bu örneklerimizi artıracağız” diye konuştu.
 
İnegöl’ün gerçek anlamda kent merkezi olması ve çarşının ayağa kalkması gerektiğini ifade eden Recep Altepe, başta Beylik Han olmak üzere tarihi eserler olmak üzere onlarca proje bulunduğunu anlattı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X