Hong Kong Pekin`e karşı

Honk Kong`da daha fazla demokrasi ve serbest seçimlerin yapılmasını talep eden on binlerce kişinin protesto gösterileri devam ediyor.

Hong Kong Pekin`e karşı
HABERİ PAYLAŞ
Sokaklarda kamp kuran öğrenciler, Pekin destekli Hong Kong Yönetimi Başkanı Leung Chun Ying’in istifa etmesi ve açıklanan sınırlı seçim reformunun geri çekilmesi için bugüne kadar ültimatom vererek, taleplerinin karşılanmaması durumunda gösterilerin büyüyeceğini belirttiler.
 
Hong Kong’da protestoların sürdüğü semtlerdeki anaokul ve okulların kapalı olduğu ve üniversite öğrencilerinin dersleri boykot etmeye devam ettikleri bildirildi. Çin Halk Cumhuriyeti’nin 65’inci kuruluş yıldönümü kapsamında bugün için planlanan havai fişek gösterisi iptal edildi. Kuruluş yıldönümünün ve ertesi günün resmi tatil olması itibariyle, gösterilere daha fazla kişinin katılacağı tahmin ediliyor.
 
Honk Kong Yönetimi Başkanı Leung Chun Ying ise istifa etmeyeceğini belirterek, hareketin topluma karşı verdiği sözü tutması ve protestoları sonlandırması gerektiğini ifade etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X