Hrant Dink anıldı

Gazeteci Hrant Dink, ölümünün 8. yılında Taksim’den Agos gazetesi önüne yapılan yürüyüşle anıldı.

Hrant Dink anıldı

Genel Yayın Yönetmeni olduğu Agos gazetesi önünde 8 yıl önce uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Hrant Dink’i anmak için Divan Oteli önünde bir araya gelen gruptakiler, Ergenekon Caddesi’nden geçerek Agos gazetesi önüne yürüdü. 

Yürüyüşe Hrant Dink’in eşi Rakel Dink’in ve aile üyelerinin yanı sıra HDP Eş Genel başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, CHP Genel Başkan yardımcıları Sezgin Tanrıkulu, Şafak Pavey, CHP ve HDP’den milletvekilleri, Gezi olayları sırasında hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan ve annesi Gülsüm Elvan ile Gazeteci ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil de katıldı. 

Agos gazetesi önünde sona eren yürüyüşte, “Direnen halklar kazanacak”, “Hepimiz Hrant’ız, hepimiz Ermeniyiz”, “Unutturmayacağız, hesap soracağız” yazılı dövizler taşıyan gruptakiler, çeşitli sloganlar attı. 

Agos gazetesinin bulunduğu binaya da “Buradayız ahparig” ve “Yüzleşin Hrant’la, soykırımla-Hrant’ın dostları” yazılı pankartlar asıldığı görüldü. 

Bir grup da yürüyüş sırasında, Ergenekon Caddesi’nin isminin “Hrant Dink Caddesi” olarak değiştirilmesi talebiyle imza kampanyası başlattı. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X