Hükümet geri adım attı! Whatsapp’a vergi yok

Lübnan’da hükümetin WhatsApp gibi uygulamalara vergi getirmek istemesi sonrasında yaşanan gerilimi sona erdirecek bir adım atıldı.

Hükümet geri adım attı! Whatsapp’a vergi yok
HABERİ PAYLAŞ

Lübnan hükümeti, yapılan görüşmeler sonunda yeni bütçenin hazırlandığını ve vergilerin uygulanmayacağını açıkladı.

Lübnan’da gündem WhatsApp… Ülkede hükümetin WhatsApp gibi uygulamalara vergi getirmek istemesi sonrasında başlayan protestoları bitirecek bir gelişme yaşandı. On binlerce Lübnanlının sokağa döküldüğü gösterilerde hükümet karşıtı sloganlar atılırken, önceki gün göstericiler ile güvenlik güçleri arasında yaşanan çatışmada 2 kişi yaşamını yitirmişti. On binlerce gösterici hafta sonunda sokaklara dökülmüş, güvenlik güçleriyle yaşanan arbede sırasında 2 kişi yaşamını yitirirken yaklaşık 10 kişi de yaralanmıştı.

Onlarca kişinin yaralandığı olaylar ile ilgili flaş bir son dakika açıklaması Lübnan Ekonomi Bakanı’ndan geldi. Ali Hasan Halil, Başbakan Hariri ile görüştüklerini ve yeni bütçenin oluşturulduğunu duyurdu. Halil ekstra vergi kararının rafa kaldırıldığını söylerken, “Vergi ya da başka bir masraf olmayacak” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X