Hüseyin Şahin’den 24 Temmuz mesajı

AK Parti Ekonomi İşler Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, 24 Temmuz Basın Bayramı ve Basında Sansürün Kaldırılışının 109’uncu yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Milletvekili Şahin mesajında, basının özgür olması, hür ve bağımsız yayı

Hüseyin Şahin’den 24 Temmuz mesajı

Açıklamasında Türkiye’de demokrasinin vazgeçilmez öğelerinden birisinin basın olduğunu belirterek, “Basın, meslek ilkeleri ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada büyük bir güce sahiptir. Bugün, güçlü Türk basınının geçen yıl 15 Temmuzda yapılmak istenen darbe girişimine karşı ülkemiz adına aldığı büyük sorumluluk, demokrasimizin bir teminatı olduklarının göstergesidir. 

Milletvekili Hüseyin Şahin açıklamasında şunları söyledi: 

“Basın, demokratik sistemimizin yapı taşlarından biridir. Çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurudur. Halkımızın haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Basınımızın bu özelliğinin 15 Temmuz gecesi yapılan kalkışmanın akamete uğramasında ne kadar etkili olduğunu hep birlikte gördük. Basınımız, millete karşı yapılan kalkışmada demokrasinin ortak dilini kullanarak hainlerin planlarını alt üst etmiştir. Hızlı, tarafsız, objektif habercilik anlayışıyla görevini yerine getiren tüm basın kuruluşlarımızın ve basın mensuplarının, Basın Bayramı’nı yürekten kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X