Huzur ve güvenlik için 22 bin denetim

Yıldırım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2017 yılı boyunca seyyar denetimlerinden ölçü ayar denetimine, geri dönüşüm çalışmalarından işyeri denetimlerine, pazar esnafı denetiminden iş yeri şikayetine 22 bin 108 kalemde işlem gerçekleştirdi. 

Huzur ve güvenlik için 22 bin denetim

Çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüten ekipler 2017 yılında en fazla işlemi 2 bin 225 adetle pazar esnafına yönelik yaptı. Yıldırımda bu yıl içinde bin 621 işyeri de zabıta tarafından denetlendi. 

Vatandaşın sağlığı ve huzuru için Yıldırım Zabıtası, özel günlerde ise denetimlerini sıklaştırdı. Gıda sektörü başta olmak üzere marketten lokantaya, manavdan ekmek fırınına halkın sağlığını doğrudan ilgilendiren birçok işyerini denetleyen ekipleri özellikle Ramazan ayında ve dini bayramlar öncesi bu denetimlerini sıkılaştırdı. Mahallelilerden gelen ihbarları da işleme alan Yıldırım Zabıtası, 2017 yılı içinde 9 adet çöp ev tespitinde bulunarak temizleme çalışmalarının gerçekleşmesini sağladı.

Toplumun huzur ve refahını ilgilendiren konulardaki çalışmalarda hassas davrandıklarını ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Hemşehrilerimizin malını, sağlığını ve huzurunu tehdit edebilecek uygulamalara asla izin vermeyiz” dedi. 

İşgaliye konusunda da vatandaşlardan yoğun şikayetler aldıklarını belirten Başkan Edebali “Kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve engelli vatandaşlar kaldırımları kullanarak kendilerini oluşabilecek kazalardan korurken, buralara tezgâh koyulması onların ulaşımını zora sokuyor. Bizler de denetimlerimiz ile kaldırımları tekrar gerçek sahipleri vatandaşların kullanımına uygun hale getiriyoruz’ diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X