‘Huzursuzluğa müdahale edeceğim’

Bursaspor Başkanı Ali Ay, OLAY Spor’a çok konuşulacak açıklamalar yaptı

‘Huzursuzluğa müdahale edeceğim’

‘Herkes işini ve gereği yaparsa yönetimdeki birlik sağlanırsa kongreye gitmenin anlamı yok’ diyen Ali Ay, ‘Ben kesin olarak Mayıs’ta kongreye yapacağım diye bir şey söylemedim’ şeklinde konuştu.

Spor Toto Süper Lig’de yoluna dolu dizgin devam eden Bursaspor’da yönetim içerisinde yaşanan kaos ortamına Başkan Ali Ay, müdahale etmeye hazırlanıyor. OLAY TV’de FİNAL programına telefonla bağlanan Ali Ay, olağanüstü kongre için net karar vermediğini söyledi. Başkan Ay, ‘Ben huzurlu ortamlarla çalışmaya seven bir insanım. Huzursuzluk olduğu zaman insanın motivasyonu bozuluyor. Önümüzdeki hafta bütün yönetici arkadaşlarımızla görüşeceğim. Herkes işini ve gereği yaparsa içerideki huzur sağlanırsa kongreye gitmenin anlamı yok’ dedi. 

‘OLABİLİR’ DEDİM

Bursaspor’da huzur olmasını gerektiğinin altını çizen Ali Ay ‘Ben kesin olarak Mayıs’ta kongreye yapacağım diye bir şey söylemedim. ‘Olabilir’ dedim. Huzur Bursaspor için çok önemli. İçerideki huzursuzluğa artık müdahale etmem gerekiyor. Benim koyduğum şartlarla devam etmek isteyen varsa devam edeceğim. Olmazsa olağaüstü genel kurul bir seçenek. Sıkıntıyı gidermek için herkesle konuşacağım’ diye konuştu. 

GÖNLÜMDEN GEÇEN RAKAM 7

Aralık ayı sonunda yapılması planlanan tüzük kongresi hakkında da bilgiler veren Ali Ay, ‘Tüzük kongresini yıl sonuna kadar yapmak zorundayız. Divan Başkanımızla görüştük. Yeni tüzüğün taslağını sundular. Benim kafamdan geçen yönetici sayısı 7. Daha oturup konuşmadık, tartışmadık. Divan Kurulumuzda yönetici sayısının 9 olmasını istiyor. Her türlü seçeneği değerlendireceğiz. Birkaç gün içerisinde net karar vereceğiz’ şeklinde konuştu. 

KİMSE ENDİŞELENMESİN

Başkan Ay, ‘Alacağımız kredinin bir kısmıyla borcu kapatacağız, diğer kısmıyla projeleri hayata geçireceğiz’ dedi. 

Bursaspor Başkanı Ali Ay, kullanmayı planladıkları kredi olayına da açıklık getirdi. Ay, şunları söyledi: ‘Kredi olayında yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. İstanbul’a gideceğiz. Rakam konusunda karar vermedim. Bursaspor için projelerimiz var. Ön çalışmalarını yapıyoruz. Belediye Başkanımızla görüşeceğiz. Taraftarımızı şunu söylemek istiyorum; Kredi olayından kimse endişe duymasın. Faiz yükü çok olan bankadan alıp, faizi düşük bankayla yapılandırmak istiyoruz.’

BAZI ŞEYLER HEMEN OLMUYOR

‘Çekeceğimiz rakamın bir kısmıyla borcu kapatacağız, diğer kısmıyla projeleri hayata geçireceğiz. 100 olur 120 olur karar vermedim. Belki 90 kullanacağım. İstediğimiz limit 120 milyon. Burada borcu zamana yayabilmek önemli. Benim beklentim stat ismini ve locaları satabilmekti ama hemen olmuyor. Tribün isim hakkıyla ilgili Renault’a gittik. Gelecek hafta Bursa Çimento ile görüşeceğiz. Denk bütçeyi yakalamak bizim için çok önemli. Borçlarını gününde zamanında ödeyebilen bir Bursaspor olsun diye uğraşıyoruz.’

 

FUTBOLCU SATMADAN TRANSFER YAPMAM

 

Başkan Ali Ay, devre arası transfer yapılıp yapılmayacağı yönünde net ifadeler kullandı. Mevcut kadroya güvendiğini ifade eden Ay ‘Takımımız çok iyi gidiyor. Oyuncularımızın hepsi özverili bir şekilde mücadele ediyor. Futbol olarak da ilerleyen haftalarda çok daha iyi duruma geleceğimize inanıyorum. Transfer konusu açıp kimsenin kafasını bulandırmak istemem. Ancak şunun bilinmesini istiyorum. Ben futbolcu satmadan transfer yapmam’

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X