İç ısıtan proje ‘Kardeşim Üşümesin’

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle bu yıl ikincisini düzenlediği ‘Kardeşim Üşümesin’ isimli proje ile ihtiyaç sahibi köy okullarına kışlık giysi yardımı yapıyor.

İç ısıtan proje ‘Kardeşim Üşümesin’

Proje kapsamında hizmet bölgesi olan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki okullarda öğrenim gören 600 öğrenciye kışlık giysi dağıtılacak. 

Dün gerçekleşen programda İnegöl’e bağlı Tahtaköprü Mahallesi okulunda 107 ilkokul öğrencisine kaban, kaşkol, eldivenlerden oluşan kışlık giysi hediye edildi. Proje kapsamında, İnegöl Kaymakamı Ali Akça ve UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe ile Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, Tahtaköprü İlkokulu’ndaki öğrencilere kışlık giysiler dağıttı. İnegöl Kaymakamı Ali Akça, “Kurumumuz Kardeşim Üşümesin diye bir kampanya düzenlemiş. Güzel bir proje olmuş. Çünkü sizler üşürseniz anneleriniz, babalarınız üşür. Sizler üşürseniz, bizler üşürüz. İşin doğrusu çocuklar üşürse dünya üşür’ dedi.

BİZİM İÇİN GÜZEL BİR GÜN

UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe ise, “Bizim için güzel bir gün. Bizler de uzun zaman önce bu sıralardan geçen insanlar olarak yeniden aranızda olmak bizim için çok güzel, çok mutluluk verici bir şey oldu. Yüzünüzdeki güler yüzü görmek, sizlerle zaman geçirmek çok güzel bir duygu” diye konuştu.

107 ilkokul öğrencisine kaban, kaşkol, eldivenlerden oluşan kışlık giysileri hediye edildi. Proje kapsamında Bursa, Çanakkale, Yalova ve Balıkesir’de toplam 5 okulda 600 öğrenciye kışlık giysi dağıtılacak.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X