İçişleri Bakanı Soylu’dan önemli açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da ‘Biyometrik Veri Yönetimi Sistemi Tanıtım Toplantısı’na katılıyor.

İçişleri Bakanı Soylu’dan önemli açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Bakan Soylu’nun açıklamaları şöyle:

Dün bize siz yapamazsınız, siz gerçekleştiremezsiniz, beceremezsiniz diyenlere karşı yapabildiğimizi, gerçekleştirebildiğimizi, bu vizyonlarla sonuç alabildiğimizi ortaya koyuyoruz.

Bir şey daha fark ettik hep birlikte, gençlerimizin bu meselelere ne kadar aşina olduklarını, önlerine konulduğunda neleri başarabileceklerini bizler görmüş olduk, hem de onur duyduğumuz bir tabloya ulaşmış oldu.

“FARKLI BİR TABLO VE FIRSATLAR VAR”

Sanayi devrimlerinde ilk 3 aşamayı beni bağışlayın ama ıskalamıştık. Son kullanıcı olmaya bile geç kaldığımız gelişmelerdi. Önümüzde bugün çok farklı bir tablo ve fırsatlar var. Sanayi devrimlerini çok sonradan yakalayan bir Türkiye, Allah’a çok şükür bu sefer geç kalmadı. 21.YY’nin başından beri altyapı ile Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ile makası kapattık, dünya ile rekabet edebilir duruma geldik. Görece üstün olduğumuz alanları biliyor ve yaşıyoruz. Her alanda ciddi bir özgüven sahibiyiz. Türkiye dijitalleşmeden korkan bir ülke değil, onu sürükleyen bir anlayış içindedir.

“HER ÇALIŞMAYI İTİBARSIZLAŞTIRMAYA ÇALIŞAN KAFALAR MAALESEF VAR”

Bizi yıllarca yerli malı haftalarında üzümle fındıkla sınırladılar. Bursa’da otomotiv üreteceğinize, kayısı üretin denilen ülke bugün kendi uçağını, arabasını üretmeye çalışıyor, kendi İHA ve SİHA’larını zaten üretiyor.

Her çalışmayı alay edip itibarsızlaştırmaya çalışan kafalar maalesef var.

“DÜNYADA BİR RİSKTİR”

Devlet hizmetini yapar, itibarını elde eder. 20’nci yüzyılın sonu ile 21’nci yüzyılın başı yeni bir model ortaya koydu. Özel sektör ile devletin rekabeti… Devletin hizmet sunumunda geri kalması devlete itibar kaybettirir. Arada çok ciddi nezaket, teknoloji, hizmet ve uygulama farkı varsa kafanızdaki devlet anlayışı özel sektörün ulaştığı noktadan geri kalacaktır. Bu da devlet için, sadece Türkiye için değil dünyada da bir risktir.

“BİRÇOK GELİŞMİŞ DEVLETİN YAPAMADIĞINI YAPARAK VATANDAŞIMIZA İLETTİK”

Artık özel sektör kendi rekabet alanına devleti çekmiştir. 186 hizmeti e-devlet’e taşıdık. Bu e-başvuru bizim nerede işimize yaradı? Biz koronavirüsü bilmiyorduk. Salgının geleceğini de bilmiyorduk. Birçok gelişmiş devletin yapamadığını biz vatandaşımıza iletmiş olduk. Seyahat belgeleri dahil biz e-devletten vatandaşımızın telefonuna iletmiş olduk.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X