İhracatta Yeşim farkı

Hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün öncüsü Yeşim, ihracatta otomotivin global devleri ile zirveyi paylaştı. Yeşim`in ödülünü CEO Şenol Şankaya, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç`ın elinden aldı.

İhracatta Yeşim farkı
Yeşim Tekstil, ihracat şampiyonları sıralamasında ilk 5’e giren yüzde yüz Türk sermayeli tek şirket olarak kürsüye çıktı.
 
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ‘Ekonomiye Değer Katanlar– 2014 Ödülleri’ sahiplerini buldu. Önceki gece Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirilen törende, Başbakan Yardımcıları Ali Babacan ve Bülent Arınç ile bakanlar, milletvekilleri ve 18 büyükşehir belediye başkanı da hazır bulundu. Törende, 8 farklı kategoride 74 ödül dağıtıldı.
 
ŞAMPİYONLAR KÜRSÜDE
 
‘Kurumlar Vergisi’ ile ‘İnovasyon’ kategorilerinde Tofaş, ‘İhracat’ta Oyak Renault, ‘Gelir Vergisi’nde ise Muharrem Yılmaz, zirvede yer alırken, ‘Dönüşümün Liderleri’ Durmazlar AŞ ile Coşkunöz Holding oldu. Ödül töreninde ‘En Başarılı KOBİ’ler’ kategorisinde 12 firma ile ‘Sektör Birincileri’ dalında 20 şirket kürsüye çıkarken, Evren Yurttaş ‘Bursa’nın Mucidi’ seçildi.
 
İLK 5’TE YÜZDE YÜZ TÜRK
SERMAYELİ TEK ŞİRKET
 
Türkiye ekonomisinin büyümesinde lokomotif konumda bulunan ihracatta, Yeşim Tekstil farkı dikkat çekti. Hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün gururu Yeşim, Bursa’nın en çok dış satıma imza atan kuruluşları sıralamasına uluslararası otomotiv devleri Oyak Renault, Tofaş ve Bosch ile Componenta Dökümcülük’ün ardından ilk 5’e girmeyi başaran yüzde yüz Türk sermayeli tek şirket oldu. Yeşim’in ödülünü CEO Şenol Şankaya, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın elinden aldı.
 
 
İHRACATTA İLK 5
 
1-Oyak Renault
2-Tofaş
3-Bosch
4-Componenta
5-Yeşim Tekstil
 
KURUMLAR VERGİSİ
 
1-Tofaş
2-Oyak Renault
3-Sütaş
4-Contitech
5-Componenta
 
INOVASYON
 
1-Tofaş
2-Durmazlar
3-Oyak Renault
4-Barida
5-Feka
 
EN BAŞARILI KOBİLER
 
1-Nsk
2-Das
3-Emko
4-Bursa Y.K.
5-Pega
 
DÖNÜŞÜMÜN LİDERLERİ
 
-Durmazlar
-Coşkunöz

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X