İki deprem uzmanı arasında İstanbul polemiği

İstanbul’da 7’nin üzerinde deprem beklendiğini birçok defa ifade eden ve Marmara’da 3 farklı noktaya dikkat çeken deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür ile Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan arasında “İstanbul depremi” polemiği yaşanıyor. İşte iki uzman ismin sosyal medyada yaptığı paylaşımlar…

İki deprem uzmanı arasında İstanbul polemiği

Türkiye’nin iki önemli yer bilimcisi arasında “olası İstanbul depremi” polemiği yaşanıyor.

Prof. Dr. Naci Görür’ün, İstanbul’da 7’nin üzerinde deprem olma olasılığının çok yüksek olduğunu birçok defa dile getirmesinin ardından meslektaşı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, sosyal medya hesabından kendisine yazdı.

İşte iki deprem uzmanının tartışması.:

Prof. Dr. Ahmet Ercan: Bir tane kanıt gösterin

“İstanbul’da, her an deprem olacağını gösteren bir tane kanıt gösterin size inanayım! Siz böyle söyledikçe siyasetçiler ile müteahhidler sizin sözlerinizi kullanıp oy ile para devşiriyorlar. İnşaat ülkeye katma değer üretmeyen, ölü yatırımdır. Yatırım, sanayiye kaymalı, lütfen.”

Prof. Dr. Naci Görür: Niye rahatsızlık duyuyorlar ki

“Dertleşme: Arkadaşlar, zaman zaman, X’te yazışmalarınızı, sorularınızı, düşüncelerinizi okuyorum. Çoğunuz olumlu yönde ve olması gereken şekilde konuşuyorsunuz. Ama kimi arkadaşlarım sanki bu ülkede depremin konuşulmasından rahatsız oluyor.Korkmalarını anlıyorum. Korku insani bir duygu ama daha dün on binlerce canımızı kaybettiğimiz bir ortamda, ülkemizdeki kentleri deprem dirençli yapalım, insanımız ölmesin söyleminden niye rahatsızlık duyarlar ki. Biz burada depremi değil, depreme karşı önlem alalımı konuşuyoruz. Lütfen içinize sevgi dolsun, kendinize gelin. Sevgiyle.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X