İki ilçenin çöp sorunu bitiyor

Mustafakemalpaşa ve Karacabey’e hizmet verecek modern modern çöp depolama tesisi tamamlanma aşamasına geldiğini belirten Altepe, iki ilçenin çöp sorununun tarihe karışacağını söyledi.

İki ilçenin çöp sorunu bitiyor
HABERİ PAYLAŞ

Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa ve Karacabey’i çöp sorunundan kurtarıyor. Mustafakemalpaşa Fevzi Dede Mahallesi’nde yapılan ve Karacabey’e de hizmet vermesi planlanan modern çöp depolama alanının tamamlanma aşamasına geldiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Orta Mahalle’de bulunan eski çöp depolama alanının ise rekreasyon alanı olarak yeniden düzenlendiğini kaydetti. Altepe, kısa süre sonra hizmete alınacak yatırımlarla birlikte, iki ilçenin çöp sorununun tarihe karışacağını söyledi.

 

KABA İNŞAAT BİTTİ

Orta Mahalle’de 1 milyon TL’lik harcamayla yeşil alan olarak düzenlenen mevcut çöp depolama alanıyla Fevzi Dede Mahallesi’nde 3 milyon TL’lik harcamayla inşa edilen modern çöp depolama tesisinde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, modern çöp depolama tesisinin Karacabey’e de hizmet vereceğini söyledi. 

İki ilçede toplanan çöplerin modern depolama tesisine geleceğini, buradan da sıkıştırılmış halde Hamitler’deki Büyükşehir çöp depolama alanına aktarılacağını kaydeden Başkan Altepe, “Buraya 5-6 kamyonla gelecek çöpler, 1 TIR içerisinde sıkıştırılmış halde Bursa’ya gönderilecek. İki güzide ilçemizin çöplerinin depolanması işlemi de bu şekilde gerçekleştirilmiş olacak. Kaba inşaat bitti. Kısa zaman sonra ise hizmete alınacak” dedi. 

KOKU YAŞANMAYACAK

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise, evsel atıklar konusunda 2009 yılından bu yana yapılan çalışmaların Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bu yatırımla birlikte taçlandığını ifade etti. Orta Mahalle’de çöpten kaynaklanan kokunun artık yaşanmayacağını vurgulayan Kurtulan, “Bu da ilçemizin daha yaşanabilir bir hale gelmesinde rol oynayacak. Büyükşehir Belediyesi’ne halkım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X