İki kardeş barajda boğuldu

Ağrı’da serinlemek için Yazıcı Barajına giren 2 kardeş suda boğuldu.

İki kardeş barajda boğuldu
HABERİ PAYLAŞ

İl merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaklıktaki Yazıcı Baraj Gölü’ne serinlemek için giren Mevlüt Batıbey (22) ile Metin Batıbey (25) bir süre sonra gözden kayboldu. Yakınları 2 kardeşin durumunu jandarmaya haber vermesi üzerine olay yerine gelen İl Afet Acil Arama ve Kurtarma Müdürlüğü ekipleri, arama çalışması başlattı.

Van Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Sualtı Arama ve Kurtarma ekibinden kayıp kardeşlerin bulunması için destek istendi. Boğulan gençlerin teyze oğlu olan Yaşar Ertekin, “Buraya sözde dalgıçlar gelecek. Van’la buranın arası iki saat. 4 buçuk saattir bekliyoruz. İki gençimiz şuan suyun altında iftarlarını suyun altında açtılar. Yemeklerini iftarlarını suyun altında yiyorlar. Adamlar oruçlu hergün geldikleri yer. Bugünde dalgalı burası gelmişler serinlemek istemişler. Her zaman çıktıkları kayanın üzerine çıkmışlar. Yeni teskere almış sözlü 22 yaşındaki kardeşim atlıyor atladığı gibi yer yüzüne çıkamıyor. Abisi ise atlıyor bir iki defa sonra çıkıyor. Eline sallıyor dayıma, dayımlar atlıyorlar kurtarmaya çalışıyorlar. Biraz gittikten sonra bakıyorlar su onları da çekiyor mecbur geri çekiliyorlar. İkisi de orada kaybolup gidiyorlar”dedi.

 

Halası oğlu Emrah Adıgüzel ise, ”İki kardeş ikiside halamın oğlu baya biraz ileri açılmıştılar. Su bayağı dalgalıydı. Birden peş peşe gitmeye başladılar. Önce küçük olan Mevlüt hemen peşinden abisi gitti kurtarmak için. Birden kayboldular. Biz kurtarmaya çalıştık ama kurtaramadık” şeklinde konuştu.  

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X