İkizler okulu Guinness yolunda

İzmir’deki bir ortaokulda 33 ikiz ve 1 üçüz öğrenci eğitim görüyor. Okul bu özelliğiyle sayısal anlamda Guinness Rekorlar Kitabı’na girebiliyor.

İkizler okulu Guinness yolunda

İzmir’in Buca İlçesindeki Makbule Süleyman Alkan Ortaokulu’ndaki öğrenciler bir rekora imza atıyor. Okulda 33 ikiz ve 1 üçüz öğrenci yer alıyor.

Okul Müdürü Bertan Çetin, İkiz kayıtlarında kontenjanın çabuk dolduğunu aktaran Çetin, ‘Yaptığımız incelemelerde sayısal anlamda Guinness Rekorlar Kitabı’na bu halimizle girebiliyoruz. İl Milli Eğitim Müdürümüz de bizlere destek olacağını söyledi. İnşallah çocuklarımızı rekorlar kitabında görmek istiyoruz’ dedi.

Çetin, çocukların bu durumdan çok mutlu olduğunu okulda bu kadar ikizin eğitim gördüğünü onların da bilmediğini sözlerine ekledi.

İkiz velilerinden Özlem Gültekin ise bunun çok güzel bir tesadüf olduğunu söyledi. Gültekin, ‘Okulun rekorlar kitabına girmesi hem İzmir hem de Türkiye açısından çok güzel olur’ diye konuştu.

Okuldaki tek üçüzlerin annesi Zeliha Soysal ise, bu kadar ikiz arasında üçüz annesi olduğu için özel hissettiğini kaydetti. 

Üçüzlerden Ecesu Soysal da ‘İkizler gelip bize siz üçüzsünüz diyorlar. İkizler bile şaşırıyor. Bazıları gelip bizden imza istiyorlar’ dedi.

3601632-524893660_52015070,7055475.jpg

 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X