İlçelere ‘büyük` tarife

Büyükşehir Belediyesi, 6360 sayılı yasayla Büyükşehir`e bağlanan tüm ilçe ve beldelerin su fiyatlarını eşitliyor.

İlçelere ‘büyük` tarife
SEYİT GÜNDOĞAN
 
Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan kararla suyun metreküp fiyatı 1.47 liradan Büyükşehir’de uygulanan tarife olan 2.41’e çıkartıldı. Aradaki fark abonelerden 24 aya bölünerek alınacak. Bu kararla artık su fiyatları da Büyükşehir ayarında olacak. Uygulama 1 Ocak 2015’ten itibaren başlayacak. 1 Ocak 2017’de ise, tüm ilçe ve beldelerdeki abonelerin su tarifeleri eşitlenmiş olacak. Aradaki fark 24 aya bölünerek eşit dilimler halinde faturalara yansıyacak.
 
Uygulamaya karşı çıkan CHP grubu bu durumun haksızlık olduğunu savunarak, dosyaya ret oyu verdi. CHP Grubuna yanıt veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de, yeni katılan ilçe ve beldelerle Büyükşehir’in sınırının 4 kat büyüdüğüne dikkat çekerek, “Altyapısı olmayan ilçe ve beldelere altyapı götürüyoruz. Bu altyapı hizmetleri ve diğer hizmetler nasıl yapılacak. Bu uygulamayı hayata geçirmek durumundayız” diye konuştu.
 
Toplantıda, Büyükşehir bünyesinde uyuşturucu madde bağımlılığı ile ilgili Danışma Hattı ve Rehberlik Merkezi ile Rehabilitasyon merkezi kurulmasına, uyuşturucu ile mücadele için pay ayrılarak, ilçe belediyeleri ile ortaklaşa bir fon oluşturulması yönünde karar alındı. Karar doğrultusunda ayrıca, gençlerin uyuşturucu maddeleri yoğun olarak kullandıkları mezarlık ve parkların aydınlatılarak köhne binaların da yıkılmasının uygun olacağı bildirildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X