İmaj kampanyası

Türkiye İmaj Kampanyası’nın ilk anda dünyada 7 merkezde başlayacağını belirten Ekonomi Bakanı Zeybekci, ”Gelecekle ilgili hayallerimizi ve planlarımızı yeniden kurmaya çalışacağız” dedi.

İmaj kampanyası

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, terör örgütlerinin kazanmasına müsaade etmeyeceklerini belirterek, ”İnatla, ısrarla sonuna kadar, ABD’den Almanya’ya, İzlanda’ya, Rusya’ya, Dubai’ye, Bahreyn’e, Riyad’a kadar dünyanın her yerindeki dostlarımıza ‘gelin bu tuzağa düşmeyelim’ diyeceğiz” dedi.

‘Sizde Türkiye’ye gelin, kendi hikayenizi keşfedin’ sloganıyla küresel şirketlerin üst yöneticilerinin (CEO) Türkiye’yi anlattığı ‘Türkiye İmaj Kampanyası’nın tanıtım toplantısına katılan Zeybekci, burada yaptığı konuşmada, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimine değinerek, kimseye doğru şekilde anlatamadıkları ve hissettiremedikleri bir olay yaşadıklarını ifade etti. Zeybekci, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve Türkiye Müteahhitler Birliği gibi kuruluşlarla bir araya gelerek hain darbe girişimi sonrası Türkiye ve Türk ekonomisini anlatmak için bir şeyler yapmaları gerektiğini konuştuklarını anlattı.

BIKMADAN USANMADAN

Söz konusu kampanyaya ilişkin proje kendilerine sunulduğunda kabul ettiklerini ve proje hakkında küresel şirketlerin üst yöneticileri ile görüştüklerini, üst yöneticilerin projeye çok olumlu yaklaştığını dile getiren Zeybekci, konuşmasını şöyle sürdürdü: ”Dostlarımız da ‘memnuniyetle, biz sizi ve sıkıntınızı biliyoruz” dedi. O yüzden biz çıkalım bütün dünyaya diyelim ki, ‘Gelin Türkiye’yi kendi gözlerinizle görün, kendi hikayenizi burada keşfedin. Biz geldik, Türkiye’de yaşadık.’ Yaşadıklarıyla ilgili küçük birer parçayı da anlatmalarını istedik kendilerinden. Hakikaten içtenlikleriyle, o duygularıyla bunu anlattılar. Bizim kimseye küsme hakkımız yok. Dostlarımızı anlamıyorlarsa bizi anlamadılar diye belki alınganlık yapabiliriz. Ama bizi anlayamayan dostlarımız için biz diyelim ki ‘kendimizi anlatamadık.’ Biz bıkmadan, usanmadan anlatacağız, küsmeyeceğiz.”

TERÖRÜN KAZANMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Ekonomi Bakanı Zeybekci, kampanyanın bazı nedenlerle birkaç ay geciktiğini belirterek, ”Ancak geldiğimiz noktada dostlarımızın kendi dilleriyle, halleriyle, sempatik tavırlarıyla, anlatımlarıyla Türkiye’yi anlatmaya başladıkları bir süreç yaşayacağız” ifadesini kullandı. Kampanyanın başka alanlarda da devam edeceğini bildiren Zeybekci, yurt dışındaki dostlarına ”Gelin Türkiye’yi siz kendiniz keşfedin” diyeceklerini söyledi. Zeybekci, projenin şu anda tam olgunlaştığını ifade ederek, ”Çünkü dünyanın en azılı terör örgütleri şu anda Türkiye’yi bir yere koymaya çalışıyor” dedi. Terör örgütlerinin başta Avrupa olmak üzere dünyanın her yerinde Türkiye aleyhine çalıştığını vurgulayan Zeybekci, ülkelerin arasının bozulmasının sadece terör örgütlerinin işine geleceğini kaydetti. Zeybekci, terör örgütlerinin kazanmasına müsaade etmeyeceklerini vurgulayarak, ”İnatla, ısrarla sonuna kadar, ABD’den Almanya’ya, İzlanda’ya, Rusya’ya, Dubai’ye, Bahreyn’e, Riyad’a kadar dünyanın her yerindeki dostlarımıza ‘gelin bu tuzağa düşmeyelim’ diyeceğiz” dedi.

MARTTA İHRACAT REKORU GELEBİLİR

Ekonomi Bakanı Zeybekci, bu yıl ihracata yoğunlaştıklarını ve seferberlik başlattıklarını ifade ederek, mart ayı için ihracat rekoru gelebileceğini bildirdi. Türkiye İmaj Kampanyası’nın ilk anda dünyada 7 merkezde başlayacağını, devamının geleceğini anlatan Zeybekci, önce TV’ler, sonra gazeteler, dergiler, sosyal ve dijital medyada kampanya düzenleneceğini, şehir meydanlarında da kampanyayı göstereceklerini anlattı. Zeybekci şöyle devam etti: ”Sonra da diğer kampanyalarımız gelecek. Dünyayı, dünyadaki önemli aktörleri Türkiye’ye çağıracağız. İş dünyasındaki, medya alanındaki… Türkiye’de her şeyi elle tutup gözle görmelerini sağlayacağız. Sonra arkası da var. Dediğim gibi, topyekun bir seferberliğe başlıyoruz. Hükümet olarak böyle bir seferberliği bugüne kadar fiili olarak yaptık. Bütün bakanlarımız, gittiğimiz her yerde Türkiye’yi anlatmaya çalıştık. Gelecekle ilgili hayallerimizi ve planlarımızı yeniden kurmaya çalışacağız.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X