İmamoğlu: Yerel yönetim devrini İstanbul’da ve Türkiye’de daha ileri taşıyacağız

CHP’de 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için çalışmalar sürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 2019’da başlayan yerel yönetim devrini daha ileri taşıyacaklarını aktarıp “İstanbul’da hayata geçirdiğimiz halkçı ve icraatçı belediyeciliği üst seviyeye taşıyacağız. İstanbul adına çok büyük işler başaracağız.” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu: Yerel yönetim devrini İstanbul’da ve Türkiye’de daha ileri taşıyacağız

CHP, 31 Mart seçimlerine ittifak desteği olmadan hazırlanıyor.

Parti yönetiminin dün geç saatlere kadar süren toplantısından 15 aday daha belirlendi.

İstanbul’da bulunan 39 ilçeden 28’i daha önce belirlenmişti. Toplantıda, 11 ilçenin daha adayı belli oldu. Kadıköy’ün de aralarında bulundu 6 ilçede mevcut belediye başkanları aday gösterilmedi. Kadıköy’de Mesut Kösedağ, Adalar’da Ali Ercan Akpolat, Avcılar’da Utku Caner Çaykara, Sarıyer’de Oktay Aksu, Bakırköy’de Ayşegül Ovalıoğlu ve Esenyurt’da Ali Gökmen aday gösterildi.

“DAHA İLERİ TAŞIYACAĞIZ”

İstanbul ilçe adaylarının tanıtım toplantısında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açıklamaları şöyle:

Adaylarımız partimize hayırlı olsun. Herkesle bu süreci münazara ederim. İstanbul seçimi A kişi, B kişi seçimi değil. Bu yola kendini adayan ve bu yola çıkan arkadaşınız olarak söylüyorum. Sonsuz bir mücadele gücüyle kararlı bir şekilde gözünü kırpmadan her türlü mücadeleyi vereceğimden kimsenin kuşkusu olmasın. Onun için tam yol ileri dedim. Bu yol sadece İstanbul’da bir seçim kazanma yolculuğu değil, milletin bir araya gelişini, kentin uzlaşmasını, bu şehrin çıkarını son damlasına kadar koruyacak şekilde yapılacak büyük bir yolculuk.

Duygusal tepkinizi ya da bir takım kırgınlıklarınızı dile getirin, saygıyla karşılıyorum.

2019’dan bu yana İstanbul’da hayata geçirdiğimiz halkçı ve icraatçı belediyeciliği üst seviyeye taşıyacağız. İstanbul adına çok büyük işler başaracağız.

Partimizi temsilen çıktığımız bu yolda her birimiz CHP’li olmanın onurlu ve ağır sorumluluğunu taşıyoruz. Çok çalışacağız. Çalışkan olacağız.

2019 başlayan yerel yönetim devrini İstanbul’da ve Türkiye’de daha taşıyacağız.

“İHANET ETTİRMEYECEĞİZ”

Biz size ihanet ettirmeyeceğiz. Biz İstanbul’un muhafazı olmaya devam edeceğiz. Şimdi artık güç 16 milyon İstanbullunun elinde. Eskiden milletin parası doğrudan milletin ihtiyaçları için kullanılmazdı. Şimdi ise paranın dolanbaçlı yoluna son verdik. Milletten geliyor, millete gidiyor.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X