İMSİAD’dan Altepe’ye yönetmelik teşekkürü

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin girişimleriyle, yeni tip imar yönetmeliği uygulamasının 2017 yılı haziran ayı sonuna kadar uzatılmış olmasını değerlendiren İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ad

İMSİAD’dan Altepe’ye yönetmelik teşekkürü

Konuyla ilgili bir yazılı açıklama yapan İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gökçadır, “Temennimiz sektörün artık kaostan kurtarılmasını, kalıcı ve yaşam standartlarını yükselten, insandan yana, insan yaşamının ihtiyaçlarını ilke edinmiş bir yönetmeliği uygulamada görmektir” dedi.

Yapılanması bitme aşamasındaki birçok bölgede yeni yapılacak binaların diğerlerine göre farklı ve daraltılmış imkanlara sahip olacağını, bunun hem hak sahiplerini hem de inşaat sektörünü mağdur edeceği gerekçesiyle sektörden gelen talepler doğrultusunda yeni tip imar yönetmeliği uygulamasının daha önce de birkaç kez ertelendiğini hatırlatan Gökçadır, “Kentsel dönüşüm ile deprem gerçeğini de göz önünde bulunduran, kentin dokusuna uygun yeni cazibe alanları oluşturabilecek güncel bir imar yönetmeliği hazırlığı kaçınılmazdır” şeklinde konuştu.

“Bu konuya hassasiyetle yaklaştığını bildiğimiz Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe’ye bu ertelemeye verdiği katkılardan dolayı sektörümüz adına teşekkür ederiz” diyen İMSİAD Başkanı Gökçadır, “Bu konuda biz de İMSİAD olarak görüş ve önerilerimizi ilgili makamlara iletmeye hazırız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X