İnce: Partimizin tüzüğünü ve programını yakında açıklayacağız

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Muharrem İnce, partinin tüzüğünün tamamlandığını söyledi. İnce “Programı da yüzde 90 oranında hallettik. Yakında tüzük, program ve logoyu açıklayacağız” dedi.

İnce: Partimizin tüzüğünü ve programını yakında açıklayacağız

Muharrem İnce, hafta sonunda Nevşehir’in Avanos ilçesinde bir otelde “Memleket Hareketi” üyeleriyle toplantı gerçekleştirdi.

Kırşehir’e gitmek üzere otelden ayrılan İnce, gazetecilere yaptığı açıklamada, 81 ildeki gezilerini tamamladıktan sonra partisinin tüzük, logo ve programının kamuoyu ile paylaşılacağını söyledi.

Arkadaşlarıyla üç gündür Avanos’ta olduklarını dile getiren İnce, partinin tüzüğünü hazırladıklarını, programı da yüzde 90 hallettiklerini söyledi.

“81 vilayeti tamamladıktan sonra açıklamalarımızı yapacağız”

Yakında parti tüzüğünü, logo ve programını açıklayacaklarını söyleyen İnce, şunları söyledi:

“Şu anda 49’uncu vilayetteyiz. Kırşehir’e gidiyoruz 50’nci vilayet olacak. 81 vilayeti tamamladıktan sonra açıklamalarımızı yapacağız. Bu iktidardan da bu muhalefetten de millet bıkmış. Bunların ikisi birbirinden memnun. Muhalefet, ‘Saraydan parti kuranlar var’ diyor. Saray ne diyor, ‘Yerli ve milli muhalefeti de biz kuracağız’ diyor. Her ikisi birbirine pas atıyorlar, biri diğerini kırmıyor. Millete umut olacak yeni oluşumların önünü kesmek istiyorlar. Muhalefet muhalefetliğinden iktidar iktidarlığından razı.”

AA

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X