İnegöl Belediyesi’nden Zambiya’ya 20 bin maske

Pandemi sürecinde en çok ihtiyaç duyulan maske konusunda kendi bünyesinde oluşturduğu maske üretimi ile Türkiye’ye örnek olan İnegöl Belediyesi, Doğu Afrika’daki Zambiya ülkesine 20 bin maskeyi AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi Atilla Ödünç aracılığı ile ulaştırdı.

İnegöl Belediyesi’nden Zambiya’ya 20 bin maske
HABERİ PAYLAŞ

Koronavirüs salgını süreci başlangıcında İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın radikal kararı ile maske üretimine başlayan İnegöl Belediyesi, bugüne kadar 5 milyona yakın maske üretimi sağladı. İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (İNESMEK)bünyesinde üretilen maskeler, başta ilçe halkına olmak üzere gönül coğrafyasındaki ülkelere ulaşmaya devam ediyor.

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi Atilla Ödünç ile Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) yöneticileri, Büyükelçi Chilengi’yi ile bir araya geldi.

Türkiye ile Zambiya arasında ticari ilişkileri güçlendirme adına Ankara’da Zambiya Büyükelçisi Joseph Chilengi ile bir araya gelen AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi Atilla Ödünç, İnegöl Belediyesi tarafından üretilen 20 bin maskeyi teslim etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X