İnegöl Devlet Hastanesi’ne ‘engelsiz hastane’ ünvanı

‘Anne dostu’ ve ‘bebek dostu’ gibi ünvanlara sahip İnegöl Devlet Hastanesi, ‘ulaşılabilir engelsiz hastane’ unvanını da bünyesine kattı.

İnegöl Devlet Hastanesi’ne ‘engelsiz hastane’ ünvanı
HABERİ PAYLAŞ

İnegöl Devlet Hastanesi yöneticileri ve personelinin rol aldığı ‘engelsiz hastane’ klibinin Türkiye genelindeki hastanelere örnek olduğu bildirildi.

Hastanenin çok amaçlı salonunda ‘ulaşılabilir engelsiz hastane’ programı düzenlendi.

Açılış konuşmasını yapan ve hastanenin santralinde çalışan görme engelli Selim Çakır, “Bu güzel günde sizin karşınızda olmak benim için onur verici. Bütün engelli arkadaşlarımın günü kutlu olsun. Doğuştan görme engelli değilim. Sonradan görme engelli oldum. Hastane santralinde görevliyim. Yaklaşık 19 yıl görerek, 28 yıl da görmeyerek hayatımı sürdürüyorum. Ne kadar göreceğiz ne kadar görmeyeceğiz bunu Mevlam bilir. Ülke olarak engellileri her zaman hatırlayabilmeliyiz” dedi.

Konuşmaların ardından ulaşılabilir ve engelsiz hastane unvanı belgesi, Hastane Yöneticisi Hayrettin Göçmen’e takdim edildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X