İnegöl esnafına son uyarı

İnegöl’de iş yerlerine, kaldırımlarda teşhir ettikleri malzemeleri kaldırmaları için son kez uyarı yapıldı.

İnegöl esnafına son uyarı
HABERİ PAYLAŞ

SADULLAH ORGAN

Vatandaşların kaldırımlarda teşhir edilen ürünler nedeniyle yürüyemez hale gelmesi üzerine belediye meclisi bir karar almış ve 2 Şubat tarihinden itibaren hiçbir ürünün kaldırımda teşhir edilmesine izin verilmeyeceği açıklanmıştı.

Daha önce broşürlerde uyarıda bulunan ekipler, bu kez de uygulamaya alınacak kararla ilgili iş yerlerine tebliği yapıldı. 

İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban imzalı tebligatta, belediyesi meclisinin kaldırım işgalleri hakkında almış olduğu karara hassasiyetle uyulabilmesi için uygulama tarihine kadar gerekli hazırlıkların yapılması, aksi halde yasal işlem yapılacağı bildirildi.

18 MADDELİK KURAL

Esnafa iletilen tebliğde ayrıca uyulması gereken kurallara da yer verildi. Trafiğe açık veya kapalı olması aranmaksızın sokak ve caddelerde, yaya yolu üzerine teşhir, satış ve reklam amaçlı veya herhangi bir nedenle ürün veya malzeme çıkarılmayacağı bildirildi.

Alınan kararlara, uymayanlar hakkında, gerekli her türlü yasal işlem uygulayabileceklerini bildirirken, kararın ilçe merkezindeki 21 mahalleyi kapsadığı belirtildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X