İnegöl modern parklarla donatılıyor

İnegöl Belediyesi, Fatih Mahallesi Kudret Sokakta ömrünü tamamlamış olan eski çocuk oyun alanını yenileyerek modern bir sosyal donatı alanı oluşturdu.

İnegöl modern parklarla donatılıyor

Bir yandan yeni projelerle geleceğin İnegöl’ü imar edilirken bir yandan da kullanım ömrünü yitirmiş alanların yenilemesini yapan İnegöl Belediyesi, Alanyurt bölgesinde Fatih Mahallesi’nin emektar parkını modern bir sosyal donatı alanına dönüştürdü.

Kudret Sokakta 490 m2 alan üzerinde bulunan ve ekonomik ömrünü tamamlamış olan park, tamamen yenilenerek günün şartlarına uygun şekilde bir park oluşturuldu.

190 m2 çocuk oyun alanı ve fitnes alanı, 170 m2 yeşil alan ile 130 m2 sert zemin oturma ve yürüyüş yollarının yer aldığı parkın etrafı da güvenli şekilde çevrilerek çocuklar için renkli bir park yapıldı.

Tamamlanan çalışmayı Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger yerinde inceledi. AK Partili yöneticilerin de katıldığı incelemede açıklamalarda bulunan Dülger, “Bugün Alanyurt Fatih Mahallesi Kudret Sokaktayız. Burada yaklaşık 500 m2 alan içerisinde ekonomik ömrünü tamamlamış olan parkın revizesini yapmış bulunuyoruz. Zeminde kauçuk zemin uygulaması ve çocuk oyun gruplarının yenilenmesiyle mahallemize güzel, mini bir sosyal donatı alanı kazandırmış olduk. Oturma alanlarıyla yetişkinlerin de rahatça çocuklarını izleyebilecekleri bir park oldu. Mevcut yeşil alanı koruyarak birkaç ağaç da ekledik, nefes alan bir park oluşturduk. Yapmış olduğumuz çalışmanın mahallemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X