İnegöl’de ekipler kara kışa hazır

İnegöl ve Büyükşehir Belediyesi İnegöl Şantiyesi ekipleri, karla mücadeleye hazır. Toplam 36 iş makinası ve işçilerle 116 mahallede karla mücadele çalışması yürütülecek.

İnegöl’de ekipler kara kışa hazır

SADULLAH ORGAN

İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, şehir içinde olumsuz bir durum ile karşılaşıldığında acil müdahalede bulunmak için her vardiyada 25 kişi olacak şekilde personelin karla mücadeleye hazır olduğunu söyledi. Kansu, ayrıca doğu ve batı şantiyelerine bağlı olan kırsal mahallelere acil müdahalede bulunmak için 10’ar kişilik ekiplerin hazır olduğunu kaydetti. 

600 ton kaya tuzu ve 500 ton kumun hazır tutulduğunu belirten Kansu, “Ekiplerimiz gece ve gündüz olarak organize edilmiş olup, vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte işbirliği içinde karla mücadele etkili bir şekilde yapılacaktır. Özellikle dağ mahallelerinde yol kapanmalarına karşı elimizden gelen desteği ve çözümü üreteceğiz. Hiç bir hemşehrimiz mağdur edilmemeye gayret gösterilecektir. İlçemiz büyük bir şehir. Bundan dolayı her yere aynı anda ulaşmamız mümkün olamayabiliyor. Vatandaşlarımız sorunlu yerlere eninde sonunda ulaşacağımızı bilsinler” dedi.

 

36 İŞ MAKİNASI HAZIR

16 adet kamyon, 7 adet kazıcı yükleyici, 3 adet yükleyici, 3 adet greyder, 2 adet tuzlama aracı, 5 adet ekip aracı ile hizmet vereceklerini aktaran Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, “Yoğun çalışma ve mücadelemize rağmen yayaların ve araçlarıyla trafiğe çıkan vatandaşlarımızın son derece dikkatli olmalarını rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi İnegöl Şantiyesi Şefi Nadir Alp ise, 3 greyder, 3 kepçe ve 1 adet önden bıçaklı kepçe ile hizmet vereceklerini bildirdi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X