İnegöl’de hava kirliliği denetimleri başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, İnegöl ilçesinde kışın yaşanan hava kirliliğinin önüne geçmek için denetimlere bu yıl erken başlandı.

İnegöl’de hava kirliliği denetimleri başladı

İnegöl ilçesinde mobilya sanayi atıklarının yakıt olarak kullanılması sebebiyle hava kirliliğinin bu yıl da yaşanmaması için Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. İnegöl Mobilyacılar Sitesi başta olmak üzere muhtelif noktalarda Çevre Kontrol Şube Müdürlüğü teknik elemanlarınca hava kirliliği denetimlerine başlandı. İlk hafta, ağaç işleri bölümünde bulunan işletmeler, Tandoğan Caddesi’ndeki işletmeler, Kalender ve Kılıç Sokak’ta bulunan işletmeler denetlendi. Hava sıcaklığının yüksek olması sebebi ile ısınma maksatlı atık yakanlara rastlanmazken, soba kullanılan işletmeler, yakma kurallarına uymaları ve yasak yakıt kullanmamaları hususunda ikaz edildi.

İkinci hafta yapılan denetimlerde sunta ve benzeri malzeme yaktığı tespit edilen bir işletme hakkında zabıt tutuldu. Denetimlerin kış boyunca devam edeceği belirtildi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X