İnegöl’de mobilya öğrencilerinde artış

‘Benim Geleceğim Mobilya’ projesiyle İnegöl Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mobilya bölümüne ilgi arttı. Mobilya ve İç Tasarım Alanı’nı tercih eden öğrenci sayısında artış oldu.

İnegöl’de mobilya öğrencilerinde artış
HABERİ PAYLAŞ

SADULLAH ORGAN

MÜSİAD tarafından geliştirilen ve Kaymakamlık, İnegöl Belediyesi, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, MODEF ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle yürütülen ‘Benim Geleceğim Mobilya’ projesiyle öğrencilerin mobilya bölümüne ilgisi arttı. Mobilya bölümü proje ve burslarla cazip hale getirildi. İmalathane, döşeme ve tasarım dallarında eğitim veren Mobilya ve İç Tasarım Alanı’nda şuanda 180 öğrenci eğitim görüyor. İnegöl Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tayyip Ali Demir, “Benim Geleceğim Mobilya projesiyle öğrencilerin bu bölüme ilgisinin artması hedeflendi. Projeyle mobilya bölümü öğrencilerine burs verilerek bu bölüm cazip hale getirildi” dedi.

SAYI ARTIYOR

Projeyle birlikte Mobilya ve İç Tasarım Alanı’nı tercih eden öğrenci sayısında artış olduğunu bildiren Demir, “2010 yılında 100 öğrencinin altında olan mobilya bölümü öğrenci sayısı bugün 200’lere ulaştı. Şuanda 140’a yakın öğrencimize proje kapsamında burs veriliyor. Bu tür desteklerin duyulmasıyla birlikte diğer okullarda kayıtlı bulunan 9’uncu sınıf öğrencilerinin de 10’uncu sınıf için okulumuzu tercih ettiklerini gördük” diye konuştu.

İŞYERİ AÇMA BELGESİ

Okulda eğitim gören öğrencilerin işsiz kalmadığını da aktaran Demir, “Sektör şuanda bu öğrencileri bekliyor. Öğrenciler okulu bitirip iş hayatına atıldığında işsiz kalmıyor. Biz öğrencilerimize işyeri açma belgesi de veriyoruz. Bu belgeyle mezun oldukları gibi isteyen kendi işini de kurabiliyor. Mezun olan öğrencilerimizin hepsi firmalarda bir iş sahibi” ifadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X