İnegöl’de nöbete devam

Bursa’nın İnegöl ilçesinde vatandaşlar demokrasi nöbetini sürdürüyor.

İnegöl’de nöbete devam

İlk günden bu yana meydanları terk etmeyen İnegöl halkının demokrasi nöbetinde renkli görüntüler ortaya çıkıyor. Her akşam demokrasi ve milli irade nöbeti için bir araya gelen binlerce kişiye siyasilerin yanı sıra akademik kadrolar da destek veriyor. Manav Türkmen Kültür ve Dayanışma Derneği, demokrasiye saygı yürüyüşü yaptı. Ellerinde Türk bayraklı binlerce kişi Atatürk Anıtı önünde toplandı. Mehteran öncülüğünde anıttan başlayan yürüyüş belediye meydanında son buldu. Meşalelerin de yakıldığı yürüyüşte renkli görüntüler yaşandı. Yürüyüşe AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ve Kaymakam Ali Akça da katıldı.

Demokrasi nöbetine Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi Akademik kadrosu da katıldı. 

Milletvekili Hüseyin Şahin, “Vatan ve millet sevgimiz, darbecilerin teşebbüsünü püskürterek yeniden vücuda gelme imkanı buldu. Allah’a hamd ediyoruz. Biz asil bir milletiz. Tarih yazdık. Ama bazılarının dışarıdan işbirlikçilerinin, içerdeki beyinleri satılmış köleleri ile bizi hizaya getirme çabalarına dur dedik. Türk milleti iradesine sahip çıktı. Demokrasi iktidarın muhalefetle dengelendiği bir rejimdir. Bizler sizlerin verdiği yetkiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz hizmeti getirirken, parti ayrımı gözeterek getirmiyoruz. Yollar, köprüler yaptık. Bizde hedef bitmez. Biz hedef ve yalnız millete hizmet partisiyiz. Şimdi de hedefimizde Çitli ve Şehitler kavşakları var. Okullar yapıyoruz. Hocaköy içme suyu barajı çalışmalar sürüyor. Bursa’nın ikinci büyük içme suyu barajını yapıyoruz. İlçemizin yer altı hatlarını değiştireceğiz. Bu hizmetleri size söz verdiğimiz için yerine getiriyoruz. Paralel yapının okulları vardı. Bunlar millileştirildi. O okulları da ihtiyaca göre şekillendireceğiz. Sosyal Bilimler Lisesi’ni şehir merkezine getiriyoruz. Orada vatana ihanet etmeyecek çocuklar yetiştirilecek. Paralel yapıyla mücadele kamuda devam ediyor. Kamudaki uzantılarını temizlemeye devam ediyoruz. Eğer temizlemezsek yeniden hayat bulma imkanları olabilir. Finans kaynaklarını da kurutacağız” dedi.

Milletvekili Şahin, Bursa merkezden sonra en fazla meydanları dolduran yerin İnegöl olduğunu sözlerine ekledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X