İnegöl’de turizm çalıştayı

İnegöl Belediyesi öncülüğünde ilçede düzenlenen çalıştayda turizm masaya yatırıldı. Çalıştayda İnegöl’ün turizm pastasından daha fazla pay alması için yapılacak çalışmalar tartışıldı.

İnegöl’de turizm çalıştayı

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Balıkesir Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Necdet Hacıoğlu, Türkiye’de 35 milyar dolar turizm geliri elde edildiğini ve 39 milyon turistin geldiğini söyledi. Toplantının önemine değinen Hacıoğlu, İnegöl nüfusunun kısa sürede 250 bine ulaştığını kaydetti. 

Hacıoğlu, “İller ve ilçeler gelişmeye başladı. Bu gelişmeler iç turizmi de hareketlendirdi. Oylat kendisini İstanbul’daki fuarlarda tanıtmaya başladı. Eminim, buraya önümüzdeki yıllarda yeni otel yatırımları da gelecek. İnegöl’deki hızlı ekonomik gelişme, yatırımlara ön ayak olacak” dedi. 

Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, “Turizm, dinlenmek, eğlenmek, görmek ve tanımak gibi maksatlarla yapılıyor. Teknolojinin ve ulaşım imkanlarının gelişmesi ile birlikte insanlar farklı maksatlarla seyahat etmeye başladı. Kendi ülkelerinde bulamadıkları imkanı farklı şehirlerde, hatta farklı ülke ve kıtalarda aramaya başladılar. Şehrimiz de turizmin önemli cazibe merkezlerinden olma yolunda emin adımlarla ilerliyor’ diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X