İnegöl`e 81. otopark

İnegöl Belediyesi şehirdeki trafik ve araç sirkülasyonunu rahatlatacak otopark projelerine devam ediyor.

İnegöl`e 81. otopark
SADULLAH ORGAN
 
İnegöl Belediyesi olarak bugüne kadar sadece mahalle otoparkı olarak 81 adet otoparkı, İnegöl’ün muhtelif mahallelerine kazandırdıklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, son olarak Burhaniye Mahallesi Doğan Sokak’ta 34 araçlık yeni bir otoparkı daha tamamladıklarını söyledi. 2 bin 75 metrekarelik alan üzerinde planlan projedeki yeşil alanlara görselliği ön planda olan ağaçlar dikilerek yeşillendirme çalışmalarının gerçekleştirildiğini belirten Kansu, çalışmasının belediyeye maliyetinin 130 bin TL olduğunu söyledi.
 
SOKAKLARA PARK ETMEYİN
 
Bir diğer park çalışmasının, Yenice mahallesi Hacı Veli Çıkmazı’nda bulunan yeşil alana uygulanacak çocuk parkı ve otopark projesinin de başladığını ve yüzde 60’lık kısmının bitirildiğini ifade eden Başkan Yardımcısı Adil Kansu, “Bunların dışında Çeltikçi Mahallemiz’de bir çocuk parkımızı tamamladık. Edebey Mahallemiz’de ise başka bir çocuk parkı uygulamamız devam ediyor. Çevre sakinlerinden, araçlarını ara sokaklara veya boş alanlara değil de, bu otoparka park etmelerini rica ediyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X