İnegöl’e İmam Hatip Okulu

Büyükşehir Belediyesi’nin İnegöl’de eğitime değer katan çalışmaları kapsamında projelendirilen Ali Bakgör İmam Hatip Ortaokulu’nun temeli, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İnegöl Belediye Başkanı Alinur

İnegöl’e İmam Hatip Okulu

Büyükşehir Belediyesi, eğitimi destekleyen projelerine bir yenisini daha ekledi. İnegöl’ün Kemalpaşa Mahallesi’nde daha önce Erdem Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu olarak hizmet veren eğitim kurumunun yenilenerek Ali Bakgör İmam Hatip Ortaokulu olarak hizmet vermesi, atılan temel atma töreniyle start almış oldu. 

Okullar Bölgesi’nde projelendirilen eğitim kurumunun temeli, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Hayırsever İşadamı Veysel Bakgör, İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican ve davetliler tarafından törenle atıldı.  Okulun inşasının Ali Bakgör adına oğlu İşadamı Veysel Bakgör tarafından gerçekleştirileceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ali Bakgör İmam Hatip Ortaokulu’nun muhtemelen bir sonraki eğitim öğretim sezonunda hizmet vermeye başlayacağını açıkladı. 

Okulun yapımı için İşadamı Veysel Bakgör’e teklif götürdüklerini ve her zamanki gibi tekliflerinin kabul ettiğini söyleyen Başkan Altepe, “İşadamlarımız bu konuda bizler için büyük bir şans. Burada da inşallah 24 derslikli, 4000 metrekare taban alana sahip güzel bir dönüşüm gerçekleşecek. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.  

Başkan Altepe, okulların yenilenmesi ve eğitim ile öğretimdeki eksikliklerin giderilmesiyle Türkiye’nin 2023 hedeflerine katkı sağlamak istediklerini ifade etti. Başkan Altepe, Ali Bakgör İmam Hatip Ortaokulu’nun Erdem Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu yerine projelendirildiğini söyledi.

Okulun İnegöl Belediyesi tarafından yıkıldığını ve yerinde Ali Bakgör İmam Hatip Ortaokulu’nun yeniden inşa edileceğini kaydeden Başkan Altepe, “Okul biz yıkmasak, kendiliğinden yıkılacaktı. İçindeki insanlar için büyük bir tehditti. Bunları yıkmak ve sağlıklı dönüşümü sağlamak bizlerin görevidir. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm ilçelerimizde bu tür faaliyetleri başlattık ve bir kısmını tamamladık. İnşallah sağlıklı bir şekilde sonunu da getireceğiz” şeklinde konuştu.  

Törende söz alan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ise okulun yapımı nedeniyle Bakgör Ailesi’ni kutladı. İşadamlarının ürettiğiyle gurur duyduğunu, bu gururun insan öldükten sonra da devam edecek hayır ve hasenatla bambaşka bir boyut aldığını ifade eden Şahin, “Almak herkesin işi fakat vermek er kişinin işidir. İmrendiğimi söylüyorum. Allah inşallah bu tür güzellikleri hizmete almakta bizleri de memur kılar. Bizler de sizler gibi Türkiye’den aldıklarımızı yine Türkiye topraklarına bağışlarız” dedi.  İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, Ali Bakgör İmam Hatip Ortaokulu alanının ilçe belediyesi ekipleri tarafından temizlendiğini hatırlatarak, dersliklerin yapılması nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.  İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican da, yeni okulun yapılmasıyla birlikte ilçenin eğitimde bir aşama daha kaydedeceğini belirtti. 

Okulun yapımını üstlenen Hayırsever İşadamı Veysel Bakgör de, Başkan Altepe’nin ısrarlı davetleri sonucunda İnegöl’de böyle bir yatırıma girdiklerini ifade etti.  Konuşmaların ardından protokol üyeleri, okulun inşaatına temel atma butonuna birlikte basarak start verdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X