İnegöl’e yeni yaşam alanı

İnegöl’de açık-kapalı restoran ve kafeleri, popüler mekanları, sosyal alanlar ve spor alanlarından oluşan 6’şar kattan 13 blok halinde yapılacak residence ve alışveriş merkezinin temeli atıldı.

İnegöl’e yeni yaşam alanı

SADULLAN ORGAN

İnegöl’ün Bursa girişinde inşa edilecek Batı Kent residence  ve alışveriş merkezinin temeli törenle atıldı. Törene Valisi Münür Karaloğlu, AK Parti Bursa Milletvekililer Hüseyin Şahin, Müfit Aydın, İnegöl Kaymakamı Ali Akça, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BTSO Başkanı İbrahim Burkay da hazır bulundu. Harput Holging ve Şiar İnşaat iştirakı olan Akyükselen İnşaat tarafından hayata geçirilmesi hedeflenen projede 50 bin metrekare alanın 40 bin metrekaresini sosyal alan ve yeşil alanı kapsarken, 10 bin metrekare alan üzerine 13 blokta her biri 6 şar kattan oluşan 312 daire yapılacak. Projenin 2017 yılı nisan ayında bitirileceği belirtildi. 

Akyükselen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Celal Demir, Harput Holding ve Şiar İnşaat ortaklığında yapılacak Batı Kent’tin, İnegöllülerin alışveriş noktasında zamanlarını en iyi şekilde geçirebilecekleri açık-kapalı restoran ve kafeleri, popüler mekanları ile İnegöl’ün gözde merkezlerinden biri olacağını söyledi. Demir, 50 bin metrekarelik alan üzerine sosyal alanları, spor alanları, kapalı yüzme havuzlarının yer aldığı güvenli bir projenin hayata geçirildiğini kaydetti.

VAN DEPREMİ MİLAT

Kentsel dönüşümlerin önemine değinenen Vali Münir Karaloğlu törende yaptığı konuşmada, “Marmara bölgesi birinci derecede deprem riski taşıyan bölge konumunda. Geçmiş yıllarda sağlıksız olarak yapılan binalar en ufak depremde bile can ve mal kayıplarına neden olmuştu.Van Depremi milat olması ile başlayan süreçte, belediyelere verilmiş olan yetkilerini sonuna kadar kullanmaları istenmekte. Bugün yapılmakta olan konutlar sürekli denetim altında tutuluyor ve sağlıklı, sağlam binalar yapılıyor. İnegöl’de sanayi alanından çıkartılarak kentsel alana dönüştürülen 50 bin metrekarelik alanda yapılacak olan konutlar ile birlikte, sosyal alanların buradaki yaşama renk katacağına inanıyorum” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Kentsel dönüşümü önemsediklerini ifade eden İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş da “Yenice Mahallesi’ndeki Refah ve Karanfil Sokak’ta yapmayı düşündüğümüz kentsel dönüşüm projesiyle alakalı son aşamaya geldik. Hak sahipleri ile bir araya geleceğiz. İtfaiye karşısındaki alanda ise burası 50 dönüme tamamlandı. Daha önce 50 dönümlük alanda kat probleminin ortadan kalkacağını söylemiştik. 6 katlı binalar yapılacak. Tedbirler alınacak. Bunun örnek olmasını arzu ediyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X