İnegöl’ün Master Chefleri Hünerlerini Sergiledi

İnegöl Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri, İNESMEK Pasta ve Yemek kursuna konuk oldu. Öğrenciler, buradaki kursiyerlerle birlikte kendi kurabiyelerini yaparak mutfaktaki hünerlerini sergiledi.

İnegöl’ün Master Chefleri Hünerlerini Sergiledi
HABERİ PAYLAŞ

İnegöl Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi, sadece engelli bireylerin vakit geçirdiği bir merkez olmaktan öte dezavantajlı bireylerin hayatın her alanında var olması, engellilerle ilgili farkındalık oluşturulması anlamında da ortaya koyduğu projelerle adından söz ettiriyor. Bu kapsamda merkezdeki engelli bireyler, zaman zaman farklı ziyaretler yeni yeni tecrübeler kazanıyor.

İNEGÖL’ÜN EN SEMPATİK MASTER CHEF’LERİ

Engelsiz Sosyal Yaşam Merkezinde eğitim alan 12 öğrenci, bugün bu ziyaretler kapsamında İNESMEK Pasta ve Yemek kursunun misafiri oldu. İnegöl’ün en sempatik Master Chef’leri olarak adlandırılan engelli öğrenciler, burada kursiyerlerle birlikte kendi kurabiye ve pastalarını yaparak konuklarına da ikramda bulundu.

KURABİYE VE KEK YAPTILAR

Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa’nın da katıldığı pasta ve yemek kursu ziyaretinde, öğrenciler İNESMEK kursiyerleriyle hazırlanan hamurlardan farklı şekillerde kurabiyeler yaptı. Kurabiyeleri fırına veren öğrenciler daha sonra kursiyerlerle birlikte hazırladıkları cup kekleri de süsleyerek ikrama hazır hale getirdi.

PASTA YAPIMINA EĞLENCE MOLASI

Kurabiyeler pişerken pasta yapımına ara veren engelli öğrenciler, kursiyerler ve İNESMEK öğretmenleriyle oyun havası eşliğinde eğlendi. Engelli öğrenciler şiir ve şarkı performanslarıyla da kendilerine hayran bıraktılar.

AMAÇ ENGELLİ ÖĞRENCİLERİ HAYATIN İÇERİSİNDE TUTMAK

Pasta ve yemek kursu ziyareti kurabiye ve keklerin ikram edilip yenmesiyle son buldu. Etkinliğe ilişkin açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa, “Bugün İNESMEK bünyesinde bulunan pasta ve yemek kursumuzda Engelsiz Yaşam Merkezimizin öğrencilerini ağırlıyoruz. 12 öğrencimiz burada pasta ve yemek kursiyerlerimizle kendi kurabiyelerini yapıp eğlenceli vakit geçirdiler. Amacımız burada engelli öğrencilerimizle ilgili bir farkındalık oluşturmak. Yine Engelsiz Yaşam Merkezimizde bulunan öğrencilerimizin kendilerini mutlu hissetmeleri, hayata tutunabilmeleri ve değişik ortamlarda bulunarak farklı tecrübeler yaşayabilmeleri için yaptığımız faaliyetlerden biriydi bu etkinlik. Pasta ve yemek kursunda öğrencilerimiz hem pasta yaparak eğlenceli zaman geçirdiler hem de buradaki değerli eğitmenlerimiz ve kursiyerlerimizle kaynaştılar. Onların bu şekilde faaliyetlerle toplum içerisinde yer bulmaları bizleri de mutlu ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X