‘İnegöl’ün performansını destekleyeceğiz’

İnegöl OSB Yönetim Kurulu’nu ziyaret eden Vali İzzettin Küçük, “Biz her zaman İnegöl’ün bu yüksek performansını destekleyeceğiz, onların yanında olacağız” diye konuştu.

‘İnegöl’ün performansını destekleyeceğiz’
HABERİ PAYLAŞ

Bursa Valisi İzzettin Küçük, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Kaymakam Ali Akça, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Uğur Baş ile birlikte İnegöl Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. 

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Vali İzzettin Küçük ve beraberindekileri karşılayan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Şahin, İnegöl OSB’nin ticari rakamları hakkında bilgiler verdi. OSB yönetiminin İnegöl eğitimine de bir okul kazandırmakta olduğunu söyleyen Şahin, yaşanan olaylara rağmen fabrikaların bacalarının tüttüğünü söyledi. 

Şahin, “Burası karma organize sanayi. Yüzde 50 tekstil ağırlıklı. Tekstilin içinde de boyahanelerden kaynaklanan arıtmamız var. İlk yıllarda biliyorsunuz, Türkiye’de de kurulduğu günden beri doğru çalışan bir arıtma tesisimiz var burada. Onlara da sınır getirdik. Boyahanelerde belirli bir sayımız var. Onun üstüne ruhsat vermiyoruz. Kontrolsüz bir tesise müsaade etmiyoruz” dedi. 

Zeki Şahin, OSB yönetimi tarafından Akhisar’da yapımı süren okulun projelerini ve resimlerini slayt halinde Vali İzzettin Küçük’e sundu.

DÖVİZ KAZANDIRAN MERKEZ

Vali İzzettin Küçük de, “İnegöl Organize Sanayi Bölgemiz, bizim pek çok alanda Bursa’da 3. büyük sanayimiz. Yaklaşık 1 milyar 300 milyon dolar ticari hacmine sahip. Bu, Türkiye’de pek çok ilin ulaşamadığı ticaret hacmi. Çok kıymetli ve değerli. Ayrıca cari açığı sürekli fazla verdiren bir ticaret hacmine sahip. Yani daha çok ihracat yapan ve Türkiye’ye döviz kazandıran bir merkez” dedi.

Birkaç alanda da Türkiye’de kendini ispatlamış bir organize sanayi olduğunu ifade eden Vali İzzettin Küçük, “Mobilya sanayisinde, tekstilde bir ilçe boyutlarını çok aşan bir özelliğe, derinliğe ve zenginliğe sahip. Daha da gelişeceğini gördük. Biz her zaman İnegöl’ün bu yüksek performansını destekleyeceğiz, onların yanında olacağız” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X