İnesmek’te girişimciliğe ilk adım

İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nı (İnesmek) ziyaret eden Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Kursiyerlerimizin hayatları İnesmek’le değişiyor. İnesmek’in dokunduğu hayatlar zenginleşiyor, güzelleşiyor” dedi.

İnesmek’te girişimciliğe ilk adım
HABERİ PAYLAŞ

İnesmek’in Cuma Mahallesi’nde bulunan kurs merkezini ziyaret eden Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “İnegöllü hemşerilerimizin hayat standartlarını yükselterek nitelikli işgücünü artırmak için yoğun çaba harcıyoruz. 2011 yılında eğitim vermek üzere 14 branşla yola başlayan İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarımız, İnegöl halkının talepleri doğrultusunda branş sayısını 53’e yükselterek hizmet vermeye devam ediyor” diye konuştu.

İnesmek’in 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde, bünyesinde bulunan 33 usta öğretici ile 29 farklı branşta, 57 grupla bin 149 kursiyere hizmet verdiğini ifade eden Aktaş, “İnesmek’in hobi olarak gidilen bir kurs olmaktan ziyade aynı zamanda insanların meslek sahibi olduğu ve aldığı eğitim sonucunda mesleklerinde terfi ettiği, ev hanımlarımızın girişimciliğe ilk adımlarını attığı bir eğitim merkezi haline geldi” ifadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X