İngiliz gazetesi sordu: Neden Ankara’da hassas olmadınız?

Brüksel’de dün yaşanan terör saldırıları sonrası, İngiltere’nin başbakanlık konutuna Belçika bayrağı asılması üzerine The Independent sordu: Aynı hassasiyet neden Ankara’ya da gösterilmedi?..

İngiliz gazetesi sordu: Neden Ankara’da hassas olmadınız?

İngiliz The Independent gazetesi, Belçika’da yaşanan terör olayının ardından Belçika bayrağı asarak terörü lanetleyen İngiliz hükümetini Ankara’ya karşı aynı hassasiyeti göstermediği için eleştirdi.

Gazete, Brüksel’de yaşanan terör olayının ardından Paris Belediye Başkanı’nın ünlü Eyfel Kulesi’nin Belçika bayrağının renklerine bürüneceğini açıkladığı, İngiltere’nin Başbakanlık konutunda Belçika bayrağını yarıya çektiğini hatırlatan gazete “Aynı sempati neden Ankara için de gösterilmedi?” sorusunu sordu.

“Ankara’daki terör saldırısından sonra Downing Street neden Türk bayrağı çekmedi?” diyen İndependent, Ankara’da art arda yaşanan patlamaları ve verilen kayıpları hatırlatarak, Avrupa sessizliğini korurken Türkiye’de daha fazla kişi yaşamını kaybettiğini vurguladı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X