İngiltere duvar örüyor

İngiltere, Fransa ile bağlantı noktası olan liman kenti Calais’de, sığınmacıların geçişini engellemek için 1 kilometre uzunluğunda duvar inşa edeceğini duyurdu .

İngiltere duvar örüyor
HABERİ PAYLAŞ

Göçten Sorumlu İçişleri Bakan Yardımcısı Robert Goodwill, konuya ilişkin İngiliz Parlamentosu’nda yaptığı konuşmada, duvarın 17 milyon sterlinlik Anglo-Fransız güvenlik paketi çerçevesinde inşa edileceğini söyledi.


Goodwill  duvarın, Fransa’dan İngiltere’ye giden tırlara ve kamyonlara saklanarak İngiltere’ye ulaşmaya çalışan sığınmacıları engelleme çalışmaları kapsamında olacağını belirtti. Duvarın inşasına Eylül’de başlanması ve yıl sonundan önce tamamlanması öngörülüyor. 1,9 milyon sterline mal olacak duvarın 4 metre yüksekliğinde ve 1 kilometre uzunluğunda olması planlanıyor. 

Liman kenti Calais, İngiltere ile Fransa arasında karayolu bağlantısı sağlayan Manş Tüneli’nin girişinde bulunan ve aylardır mültecilerin çok zor şartlarda hayatta kalmaya çalıştıkları bir alan. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X