İngiltere’de kraliyet bebeği heyecanı

İngiltere kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Cambridge Dükü William’ın eşi Kate’in doğuma alındığı açıklandı.

İngiltere’de kraliyet bebeği heyecanı

Çiftin resmi konutu Kensington Sarayı’nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Cambridge Düşesi Kate bu sabah yerel saatle 06.00’da (TSİ 08.00)  Londra’daki St. Mary’s Hastanesi’ne getirildi. Kate, doğumun erken aşamasında” denildi. Kateli ile William’a hastaneye birlikte araçla geldiği bildirildi. 

İngiltere Başbakanı David Cameron resmi Twitter adrdesinden doğumla ilgili, “Bugün ikinci çocuğunu dünyaya getirecek Cambridge Düşesine en iyi dileklerimi sunuyorum. Tüm ülke iyi dileklerini sunuyor” diye yazdı. 

İngiltere kraliyet tahtının dördüncü sıradaki varisi olacak bebeğin cinsiyeti bilinmiyor. Kraliyet bebeğinin doğumu hem geleneksel şekilde, hem de sosyal medya aracılığıyla duyurulacak. Çok sayıda basın mensubu bebeğin ilk fotoğrafını çekmek için hastanein önünde beklerken,kraliyet bebeğinin cinsiyeti ve ismi gibi konularda şimdiye kadar birçok iddia oyunu oynandı. 

Kraliyet geleneğine göre, doğumdan sonra bebeğin cinsiyeti ve kilosu Buckingham Sarayı’nın önüne konulan belgeyle kamuoyuyla paylaşılacak. Kraliyet yetkilileri bu belgeyi, çok sayıda basın mensubunun da bekledeği hastanenin önündeki arabaya verecek ve belge Buckingham Sarayı’na ulaştırılacak. Belgenin Buckingham Sarayı’na ulaştırılması ve Kraliçe’nin doğumla ilgili bilgilendirilmesinin ardından, bebeğin cinsiyeti kamuoyuna duyurulacak. 

Geleneksel yöntemin dışında ayrıca Kensington Sarayı basın mensuplarının eposta gönderecek ve yine saray resmi Twitter adresinden doğumu duyuracak. 

Cambridge Dükü William ile eşi Kate’in ilk bebekleri 22 Temmuz 2013’te Londra’daki St. Mary’s Hastanesi dünyaya gelmiş ve bebeğe “George Alexander Louis” ismi verilmişti. Çift, 29 Nisan 2011’de Westminster Katedrali’nde görkemli bir törenle evlenmişti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X