İnönü Stadı’nın Bozuk Zeminine Rulo Çimle İyileştirme Yapılacak

Nurettin Soykan Tesisleri’nin çimlendirme çalışmalarını yürüten ER-SER Rulo Çim Şirketi, Malatya İnönü Stadı’nın bozuk olan zeminini de rulo çim takvi…

İnönü Stadı’nın Bozuk Zeminine Rulo Çimle İyileştirme Yapılacak

Nurettin Soykan Tesisleri’nin çimlendirme çalışmalarını yürüten ER-SER Rulo Çim Şirketi, Malatya İnönü Stadı’nın bozuk olan zeminini de rulo çim takviyesiyle elden geçirecek. Malatya’ya gelen çim firması yetkilisi Erdoğan Şenyüz ile İnönü Stadı’nı gezen Yeni Malatyaspor yöneticisi İlyas Karaca, bozuk zemini rulo çim takviyesiyle düzelteceklerini söyledi. ER-SER Rulo Çim Şirketi ile Nurettin Soykan Tesisleri’ndeki iki adet çim sahanın çimlendirilmesi için anlaştıklarını, ancak firma yetkilisi Erdoğan Şenyüz ile yaptıkları görüşme sonrasında İnönü Stadı’nın zemininin iyileştirilmesi noktasında da karar aldıklarını kaydeden Karaca, firma yetkilisi Şenyüz’e teşekkür etti. İnönü Stadı’nın bozuk olan zeminine kış gelmeden önlem almak istediklerini söyleyen Karaca, “Erdoğan Bey bu işin uzmanıdır. Gelip zemine baktılar. Zeminle ilgili bayağı bir sıkıntı var. Kendileri de daha önce bize bilgi aktarırken periyodik bakılarla ilgili bilgi verdiler. 13 yıldır ilk kez bizim dönemimizde stadımıza bakım yapılmaya başlandı. Zeminin özellikle bazı bölgeleri çok kötü durumda. Kış sezonunda da burada bayağı bir zorlanacağımız bir gerçek. Bununla ilgili Erdoğan Bey’den yardım istedik. Onlar da sağ olsunlar buraya bu sene nasıl yardımcı olabiliriz diye baktılar. Bize bu konuda yardımcı olacaklar” dedi. “BURAYI FUTBOL OYNANABİLİR HALE GETİRECEĞİZ” Firma olarak zorda kalmalarına rağmen bu desteği Yeni Malatyaspor’a vereceklerini kaydeden ER-SER Rulo Çim Şirketi Yetkilisi Erdoğan Şenyüz ise, “Malatya’ya geldiğimizde gerek sizin, gerekse de yöneticilerimizin yüzündeki heyecanı gördük. Firmamız zor durumda kalacak belki ama bu desteği Yeni Malatyaspor Kulübü’ne vereceğiz. Sahayı gezdik hep birlikte ve gördüğüm kadarıyla saha yorgun. Çoğu yerde büyük sıkıntılar var. Bir de sanırım bölge özelliğinden kaynaklı olabilir suyun sertliğinden dolayı PSA derecelerinin yüksekliği çime zarar vermiş. Geriye kalan kısımlar için de firmamın yapacağı yamalarla destek olacağız. Bir ara varmış iki haftalık. Bu aradan faydalanıp bu işlemi yapmayı düşünüyoruz. Burayı oynanabilir hale getirmeye çalışacağız” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X