İnşaattan çıkan gizemli taşın sırrı çözülemiyor

Bursa’da kullanılmayan marangoz atölyesini oto yıkamaya çevirmek isteyen kişi, su giderlerini yapabilmek için kazdığı sırada 4 metrelik derinlikte lahite benzer taş gördü. Arkeologlar gizemli taşın sırrını araştırmak için inceleme başlattı.

İnşaattan çıkan gizemli taşın sırrı çözülemiyor
HABERİ PAYLAŞ

Olay, Osmangazi ilçesi Yeşilova Mahallesi’nde marangoz atölyesinde meydana geldi.

2 gün önce babasına ait marangoz atölyesini oto yıkama yapmak için harekete geçen Osman B. giderlere boru döşemek için kazı yaptığı sırada 4 metre derinlikteki tarihi taşa rastladı.

Bunun üzerine heyecanlanan ve korkan Osman B. 155 Polis imdat hattına ihbarda bulundu. Olay yerine çok sayıda ekip sevk edilirken atölyenin çevresi ekipler tarafından çember altına alındı. İçeride inceleme yapan uzman ekipler, bir süre araştırma yaptı.

iha-20190612aw726291-2.jpg

Ancak polisler bir sonuca varamayınca Müzeler Müdürlüğü’ne ihbarda bulundu. Bunun üzerine olay yerine Müzeler Müdürlüğüne bağlı arkeolaglar gönderildi. Atölyede bulunan taşın ne olduğunu belirlemek için ekipler titiz bir çalışma başlattı. 

iha-20190612aw726291-4.jpg

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X