İnsanlara kızdı, mağaraya…

Antalya’nın Kemer İlçesi’nde başına gelenlere kızıp dağdaki bir mağarada yaşamaya başlayan 45 yaşındaki Cemal Ertuğrul, jandarma tarafından tesadüfen bulundu.

İnsanlara kızdı, mağaraya…

Kaymakamlıkça pansiyona yerleştirilen Cemal Ertuğrul, “Toplum eğer buysa, iki ayaklı hayvanların arasında yaşamaktansa giderim gerçek hayvanların içinde yaşarım dedim. 8 aydır burada yaşıyorum” dedi.

Cemal Ertuğrul, Kemer İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekiplerin Tekirova Mahallesi Phaselis SİT Alanı yakınlarında yaptıkları kontrol sırasında, ulaşımın zor olduğu yaklaşık 60 metrelik uçurumun kenarındaki bir mağarada tek başına yaşarken bulundu. 

Durum, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yasin Berçin ile sağlık ekiplerine bildirildi. Sağlık ekipleri tarafından kontrolleri yapılan Cemal Ertuğrul, herhangi bir sağlık sorunu olmadığını aktardı. 

Hakkının yendiğini, başına gelen olaylardan sonra insanların davranışlarına kızarak mağaraya yerleştiğini anlatan Cemal Ertuğrul, ihtiyaçlarını Tekirova Mahallesi’ndeki bir fırından karşıladığını, hayırseverlerin verdiği yardımlarla karnını doyurduğunu söyledi. 

‘YAŞAM ALANINA ÇEVİRMİŞTİM’

Yaklaşık 8 aydır burada yaşadığını kaydeden Cemal Ertuğrul, “Burasını aslında yaşam alanına çevirmiştim. Sahildeki şezlonglardan kalan minderleri getirdim, yerlere muşamba serdim, bir de şark köşesi gibi bir yer yaptım. Ama bir gün birileri gelmiş ve hepsini götürmüş. Benden başka gelen yok ama bazen turistler, bazen de balık tutmak için ya da beni ziyaret etmeye gelip konuşanlar oluyor” dedi.

‘GERÇEK HAYVANLARIN İÇİNDE YAŞARIM’

2013 yılında Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi’nde bir tesiste işe başladığını aktaran Cemal Ertuğrul, şöyle dedi:

“Şu anda sigortadan faydalanamıyorum. Hiçbir sağlık güvencem de yok. Ayvacık’ta bir tesiste işe başlamıştım, bir gece mide rahatsızlığı sonrasında beni Çanakkale Devlet Hastanesi’ne götürdüler. Hatta çantalarımı bile getirmediler. Orada perişan oldum. Daha sonra bir şekilde Kemer’e geldim, burada da birkaç yerde çalıştım ama başarılı olamadım. Ne devletin bana bir faydası var, ne de insanların. Toplum eğer buysa ben de iki ayaklı hayvanların arasında yaşamaktansa giderim gerçek hayvanların içinde yaşarım dedim. Huzuru ancak rabbimle birleştiğim, bütünleştiğim zaman bulabiliyorum. İnsanların içerisinde bulamıyorum bu huzuru. Bulamayınca da demek ki rabbim beni evirip çeviriyor.”

PANSİYONA YERLEŞTİRİLDİ

Giyim kuşamı ve tıraşı düzgün olduğu görülen Cemal Ertuğrul, sağlık ekiplerinin hastaneye götürme teklifini kabul etmese de jandarmanın ısrarı üzerine Kemer Devlet Hastanesi’ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi.

Herhangi bir sağlık sorunu olmadığı tespit edilen Cemal Ertuğrul’un durumu Kemer Kaymakam vekili Halil Serdar Cevheroğlu’na bildirildi. 

Hastane çıkışında kaymakamlık tarafından bir pansiyona yerleştirilen Cemal Ertuğrul’a iş bulunacağı belirtildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X