Instagram’da yeni dönem

Instagram, platforma yatay ve dikey boyuttaki fotoğraf ve videoların yüklenmesine engel olan kısıtlamasını askıya aldı.

Instagram’da yeni dönem
HABERİ PAYLAŞ

Sadece kare şeklindeki fotoğraf ve videoların sisteme yüklenmesine izin veren mobil fotoğraf paylaşım platformu Instagram, bu politikasından vazgeçti. 

300 milyon aktif kullanıcısı bulunan Instagram, yaptığı resmi duyuruda yeni güncelleme kapsamında kullanıcıların artık yatay ve dikey boyuttaki fotoğraf ve videoları da paylaşabileceğini duyurdu. 

Milyonlarca kullanıcının fotoğraf paylaşım alışkanlıklarını değiştiren güncelleme hem iOS hem de Android platformuna aynı zamanda geldi. 

Platformun kullanım oranını artırmak için bir süredir çeşitli projeler geliştiren Instagram, geçtiğimiz aylarda Hyperlapse ve Layout isimli Instagram’ı destekleyici uygulamaları da kullanıma sunmuştu.  

2010’da kurulan Instagram, kısa sürede sosyal medyada yakaladığı hatırı sayılur başarının ardından 1 milyar dolar karşılığında Facebook’a satılmıştı. Facebook’un desteğini arkasına alan uygulama, butik bir aplikasyon olmaktan çıkıp birkaç yıl içinde 300 milyon kişiye hizmet sunan bir platforma dönüştü.  

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X